Štvrtok, 4. jún 2020
Zamračené  13,5 °C
Mimoriadne správy

Taliansko opäť ožíva, ľudia môžu cestovať po regiónoch, otvárajú sa parky a niektoré športoviská

 Webnoviny  27. apríl 2020  27
Taliansko opäť ožíva, ľudia môžu cestovať po regiónoch, otvárajú sa parky a niektoré športoviská

27.4.2020 (Webnoviny.sk) - Taliansko predstavilo plán na uvoľnenie prísnych opatrení zavedených pred siedmimi týždňami s cieľom zamedziť šíreniu koronavírusu. Premiér Giuseppe Conte oznámil, že opatrenia uvoľnia od 4. mája. Ľudia už budú môcť napríklad v malých počtoch navštíviť svojich príbuzných. Parky, stavby a továrne opäť otvoria, avšak školy začnú s vyučovaním až od septembra.

Uvoľňovanie opatrení


Obyvatelia budú môcť znovu cestovať aj v rámci vlastných regiónov, nie však do iných. Opäť sa budú konať pohreby, avšak zúčastniť sa na nich bude môcť maximálne 15 ľudí.

Profesionálni športovci môžu od 4. mája pokračovať v individuálnych tréningoch, bary a reštaurácie môžu vydávať jedlo kupujúcim, teraz sú povolené výlučne donášky.

Viac o téme Koronavírus


V normálnom režime by však mali, podobne ako kaderníctva či salóny krásy, fungovať až od 1. júna.

Obnovia skupinové tréningy


V ďalšej fáze plánuje vláda od 18. mája povoliť otvorenie ďalších maloobchodných prevádzok, múzeí či knižníc. Pokračovať budú môcť opäť aj skupinové tréningy športových tímov.

Zmeny prichádzajú po tom, čo Taliansko zaznamenalo najnižší denný nárast úmrtí osôb s ochorením COVID-19. V nedeľu pribudlo 260 nových úmrtí, čo je najmenej od 14. marca.

Celkovo v krajine registrujú 26 644 mŕtvych, čo je najviac v Európe. Taliansko doteraz potvrdilo 197 675 prípadov koronavírusu.

Viac k téme Ekonomické dopady koronavírusuViac k témam: Ekonomické dopady koronavírusu, Koronavírus COVID-19 v Taliansku
Zdroj: Webnoviny.sk - Taliansko opäť ožíva, ľudia môžu cestovať po regiónoch, otvárajú sa parky a niektoré športoviská © SITA Všetky práva vyhradené.
Copyright © SITA Slovenská tlačová agentúra a.s. Všetky práva vyhradené. SITA Slovenská tlačová agentúra a. s. si vyhradzuje právo udeľovať súhlas na rozmnožovanie, šírenie a na verejný prenos tohto článku a jeho častí.