Piatok, 24. apríl 2026
Mimoriadne správy
- Španielsko požiada Úniu o ukončenie asociačnej dohody s Izraelom, hovorí o porušovaní medzinárodného práva
- Americký viceprezident J.D. Vance povedie delegáciu Spojených štátov na rokovania s Iránom v Pakistane
- Úrady evakuovali tisíce obyvateľov parížskeho predmestia, experti sa snažia zneškodniť bombu z druhej svetovej vojny
- Polícia objavila jed na potkany v detskom jedle značky HiPP, môže ísť o súčasť vydieračského plánu
- Britskí ministri vyjadrili podporu Starmerovi. Premiér čelí škandálom okolo dlhoročného spojenca Jeffreyho Epsteina
Taliansko čakajú predčasné voľby, prezident Mattarella nevidel inú možnosť a rozpustil parlament
Webnoviny 21. júl 2022 511
21.7.2022 (Webnoviny.sk) - Taliansky prezident Sergio Mattarella vo štvrtok rozpustil parlament, čím pripravil pôdu pre predčasné voľby po odstúpení premiéra Maria Draghiho. Zároveň poznamenal, že nové voľby sa musia podľa talianskej ústavy konať do 70 dní.
Mattarella povedal, že k tomuto kroku pristúpil, pretože nedostatočná podpora pre Draghiho naznačila, že neexistuje „žiadna možnosť“ vytvorenia ďalšej vlády, ktorá by mohla mať podporu väčšiny zákonodarcov.
Päťročné volebné obdobie parlamentu sa malo skončiť v marci 2023.
V stredajšom hlasovaní o dôvere v Senáte krajiny Draghi obstál, ale šlo o prázdne víťazstvo, keďže hlasovanie bojkotovali traja z jeho kľúčových koaličných spojencov, a to populistické Hnutie piatich hviezd, konzervatívna strana Forza Italia a pravicová Liga. Pod vplyvom toho Draghi vo štvrtok rezignoval.
Viac k témam: Predčasné voľby, Rozpustenie parlamentu
Zdroj: Webnoviny.sk - Taliansko čakajú predčasné voľby, prezident Mattarella nevidel inú možnosť a rozpustil parlament © SITA Všetky práva vyhradené.
Populárne články
Copyright © SITA Slovenská tlačová agentúra a.s. Všetky práva vyhradené. SITA Slovenská tlačová agentúra a. s. si vyhradzuje právo udeľovať súhlas na rozmnožovanie, šírenie a na verejný prenos tohto článku a jeho častí.
Boli príliš slobodné. A preto ich potrestali. Mrazivý historický román Hon na sestry
Colný tranzit v EÚ sa digitalizuje, Slovensko zaviedlo systém NCTS P6
Kandidátom KDH na primátora Hlohovca je Ľubomír Petrek, z námestia nemá byť podľa neho parkovisko – VIDEO