Sobota, 10. december 2022
Mimoriadne správy

Na jachte zhabanej ruskému oligarchovi Kerimovovi možno našli vzácne Fabergého vajíčko, jeho pravosť musia overiť

 Webnoviny  21. júl 2022  52
Na jachte zhabanej ruskému oligarchovi Kerimovovi možno našli vzácne Fabergého vajíčko, jeho pravosť musia overiť

21.7.2022 (Webnoviny.sk) - Americké orgány činné v trestnom konaní našli na palube jachty, ktorú skonfiškovali ruskému oligarchovi Sulejmanovi Kerimovovi, niečo, čo vyzeralo ako slávne Fabergého vajíčko.

Jachtu v hodnote 300 miliónov dolárov minulý mesiac preplavili z tichomorského súostrovia Fidži do amerického San Diega.

Majú hodnotu miliónov dolárov


Referuje o tom spravodajský web CNN s odvolaním sa na vyhlásenia námestníčky amerického ministra spravodlivosti Lisy Monacovej.

Ak by sa potvrdila pravosť tohto klenotu, bolo by to jedno z mála zostávajúcich Fabergého vajíčok, ktoré majú hodnotu miliónov dolárov.

Vajíčka vyrobili v Petrohrade


Vajíčka zhotovil klenotník Peter Carl Fabergé a jeho spolupracovníci v Petrohrade na prelome 19. a 20. storočia.

Mnohé vajíčka boli vyrobené na zákazku pre ruskú cársku rodinu, ďalšie si zasa dali vyrobiť vtedajší bohatí predstavitelia šľachty.

Viac k témam: Fabergého vajíčka
Zdroj: Webnoviny.sk - Na jachte zhabanej ruskému oligarchovi Kerimovovi možno našli vzácne Fabergého vajíčko, jeho pravosť musia overiť © SITA Všetky práva vyhradené.
Copyright © SITA Slovenská tlačová agentúra a.s. Všetky práva vyhradené. SITA Slovenská tlačová agentúra a. s. si vyhradzuje právo udeľovať súhlas na rozmnožovanie, šírenie a na verejný prenos tohto článku a jeho častí.