Sobota, 22. január 2022
Zamračené  -2,5 °C
Mimoriadne správy

Talianski odborári sa stretli v Ríme, protestovali proti silnejúcim fašistickým tendenciám (video)

 Webnoviny  16. október 2021  61
Talianski odborári sa stretli v Ríme, protestovali proti silnejúcim fašistickým tendenciám (video)

16.10.2021 (Webnoviny.sk) - Desaťtisíce členov odborových zväzov a ostatných Talianov sa v sobotu zhromaždili v Ríme, aby demonštrovali proti silnejúcim fašistickým tendenciám v krajine. Pochod zorganizovali týždeň po tom, ako pravicoví extrémisti počas protestu proti vyžadovaniu COVID pasov na pracoviskách vtrhli do sídla najväčšej talianskej odborovej organizácie CGIL.

Demonštráciu, na ktorej sa podľa organizátorov zišlo 100-tisíc ľudí, viedol šéf CGIL Maurizio Landini spolu s ďalšími odborárskymi lídrami so sloganom „Nikdy viac fašizmus."

Minulotýždňový útok na sídlo odborárskej organizácie Landini prirovnal k tým, ktoré v roku 1921 proti odborárom podnikla vtedy založená fašistická strana. Landini sa vyjadril, že sobotňajšia akcia bola zamýšľaná ako „demonštrácia na obranu demokracie pre všetkých".Viac k témam: Fašizmus, Protest
Zdroj: Webnoviny.sk - Talianski odborári sa stretli v Ríme, protestovali proti silnejúcim fašistickým tendenciám (video) © SITA Všetky práva vyhradené.
Copyright © SITA Slovenská tlačová agentúra a.s. Všetky práva vyhradené. SITA Slovenská tlačová agentúra a. s. si vyhradzuje právo udeľovať súhlas na rozmnožovanie, šírenie a na verejný prenos tohto článku a jeho častí.