Sobota, 22. január 2022
Jasno  -3,6 °C
Mimoriadne správy

Študenti v indonézskej provincii Západná Jáva čistili okolie rieky, jedenásti sa utopili

 Webnoviny  16. október 2021  58
Študenti v indonézskej provincii Západná Jáva čistili okolie rieky, jedenásti sa utopili

16.10.2021 (Webnoviny.sk) - Jedenásť študentov sa utopilo v indonézskej provincii Západná Jáva počas školského výletu, na ktorom čistili okolie rieky.

Ďalších desiatich zachránili miestni obyvatelia a tím záchranárov a dopravili ich do neďalekej nemocnice. Informovali o tom v sobotu indonézske úrady.

Podľa miestnych predstaviteľov sa do čistenia brehov rieky Cileueur zapojilo 150 študentov strednej islamskej školy. Podľa niektorých správ sa študenti snažili rieku prebrodiť a 21 z nich strhla voda.

„Počasie bolo dobré a rieka nebola rozvodnená," povedal šéf úradu pre záchranu a pátranie v meste Bandung. Študenti však na sebe očividne nemali záchranné vesty.

Viac k témam: Študenti, Utopenie
Zdroj: Webnoviny.sk - Študenti v indonézskej provincii Západná Jáva čistili okolie rieky, jedenásti sa utopili © SITA Všetky práva vyhradené.
Copyright © SITA Slovenská tlačová agentúra a.s. Všetky práva vyhradené. SITA Slovenská tlačová agentúra a. s. si vyhradzuje právo udeľovať súhlas na rozmnožovanie, šírenie a na verejný prenos tohto článku a jeho častí.