Štvrtok, 4. jún 2020
Zamračené  13,5 °C
Mimoriadne správy

Sýrsky prezident pre koronavírus opäť odložil parlamentné voľby, krajina postupne uvoľňuje obmedzenia

 Webnoviny   8. máj 2020  24
Sýrsky prezident pre koronavírus opäť odložil parlamentné voľby, krajina postupne uvoľňuje obmedzenia

8.5.2020 (Webnoviny.sk) - Sýrsky prezident Baššár al-Asad opäť preložil parlamentné voľby. Tie sa mali pôvodne konať 13. apríla, no presunuli ich na 20. máj. Prezident vo štvrtok vydal dekrét, v ktorom stanovil nový dátum, a tým je 19. júl. Dôvodom sú, takisto ako pri prvom preložení, obmedzenia súvisiace so šírením nového koronavírusu.

Sýria doteraz ohlásila 45 potvrdených prípadov nákazy a troch mŕtvych v dôsledku ochorenia COVID-19.

Viac o téme: Koronavírus


Krajina v polovici marca zaviedla obmedzenia, ktoré už postupne uvoľňuje. Školy však zostanú aj naďalej zatvorené a platí aj nočný zákaz vychádzania.

V Sýrii zvolili zatiaľ posledný parlament v apríli 2016, keď bola veľká časť krajiny mimo kontroly vlády, čo malo vplyv aj na volebnú účasť.

Viac k témam: COVID-19, Koronavírus, parlamentné voľby
Zdroj: Webnoviny.sk - Sýrsky prezident pre koronavírus opäť odložil parlamentné voľby, krajina postupne uvoľňuje obmedzenia © SITA Všetky práva vyhradené.
Copyright © SITA Slovenská tlačová agentúra a.s. Všetky práva vyhradené. SITA Slovenská tlačová agentúra a. s. si vyhradzuje právo udeľovať súhlas na rozmnožovanie, šírenie a na verejný prenos tohto článku a jeho častí.