Piatok, 27. november 2020
Oblačno  -0,6 °C
Mimoriadne správy

Chorvátsky minister obrany prijal zodpovednosť a odstúpil po tragickej nehode lietadla

 Webnoviny   8. máj 2020  100
Chorvátsky minister obrany prijal zodpovednosť a odstúpil po tragickej nehode lietadla

8.5.2020 (Webnoviny.sk) -


Chorvátsky minister obrany Damir Krstičevič odstúpil po tom, ako vo štvrtok približne o 16:00 tamojšieho času havarovalo cvičné lietadlo vzdušných síl. Zomreli pritom obaja členovia posádky.


Politik podľa vlastných slov zobral do úvahy aj haváriu vojenskej helikoptéry spred troch mesiacov. Aj vtedy zomreli dvaja piloti. "Musíme byť transparentní" a prijať zodpovednosť za tieto havárie, vyhlásil Krstičevič.Ministerstvo obrany objasnilo, že jednomotorové lietadlo spadlo počas rutinného cvičného letu. Príčinu nehody zatiaľ nezverejnili.

Stroj sa zrútil v riedko obývanej časti mesta Zadar. Fotografie z miesta zachytávajú horiace lietadlo, ktoré spadlo blízko domu.

Viac k témam: havária lietadla
Zdroj: Webnoviny.sk - Chorvátsky minister obrany prijal zodpovednosť a odstúpil po tragickej nehode lietadla © SITA Všetky práva vyhradené.
Copyright © SITA Slovenská tlačová agentúra a.s. Všetky práva vyhradené. SITA Slovenská tlačová agentúra a. s. si vyhradzuje právo udeľovať súhlas na rozmnožovanie, šírenie a na verejný prenos tohto článku a jeho častí.