Pondelok, 22. júl 2024
Jasno  18,3 °C
Mimoriadne správy

Syn Putinovho spojenca a šéfa Rosnefťu náhle zomrel, na vine je vraj oddelená krvná zrazenina

 Webnoviny  20. február 2024  141  
Syn Putinovho spojenca a šéfa Rosnefťu náhle zomrel, na vine je vraj oddelená krvná zrazenina

20.2.2024 (SITA.sk) - V Rusku zomrel syn vplyvného a Západom sankcionovaného energetického predstaviteľa Igora Sečina, ktorý zastáva funkciu generálneho riaditeľa ropnej spoločnosti Rosnefť a patrí k blízkym spojencom ruského vodcu Vladimira Putina.

Ako referuje web news.sky.com, podľa telegramového kanála VChK-OGPU zomrel 35-ročný Ivan Sečin 5. februára po tom, čo sa sťažoval, že sa „dusí“.

„Muž spadol na posteľ a stratil vedomie,“ uvádza sa v správe. „Ľudia okolo neho položili Ivana na podlahu a snažili sa mu poskytnúť resuscitáciu.“ Keď prišla privolaná sanitka, Sečina na mieste vyhlásili za mŕtveho, pričom za oficiálnu príčinu označili „oddelenú krvnú zrazeninu“.

Nezávislý ruský spravodajský web uviedol, že prvý, kto napísal o smrti Sečina, bol Leonid Nevzlin, bývalý manažér ruskej ropnej a plynárenskej spoločnosti Jukos, ktorý smrť označil za „zvláštnu náhodu“.

Nevzlin je rusko-izraelský oligarcha, ktorý sa po ruskej invázii v roku 2022 vzdal ruského občianstva. „Možno je to ťažké uveriť, ale úprimne súcitím s otcom, ktorý stratil svoje dieťa. Úprimnú sústrasť rodine Sečinovcov, ktorá je nútená skrývať svoj smútok,“ napísal na Facebooku.

Viac k témam: rusko-ukrajinský konflikt, Úmrtie
Zdroj: SITA.sk - Syn Putinovho spojenca a šéfa Rosnefťu náhle zomrel, na vine je vraj oddelená krvná zrazenina © SITA Všetky práva vyhradené.
Copyright © SITA Slovenská tlačová agentúra a.s. Všetky práva vyhradené. SITA Slovenská tlačová agentúra a. s. si vyhradzuje právo udeľovať súhlas na rozmnožovanie, šírenie a na verejný prenos tohto článku a jeho častí.