Sobota, 10. december 2022
Mierne sneženie  1,5 °C
Mimoriadne správy

Svetoví lídri by si mali vybrať život a nie smrť, vyzýva Al Gore k ukončeniu používania fosílnych palív

 Webnoviny   7. november 2022  34
Svetoví lídri by si mali vybrať život a nie smrť, vyzýva Al Gore k ukončeniu používania fosílnych palív

7.11.2022 (Webnoviny.sk) - Bývalý americký viceprezident Al Gore v pondelok vyzval svetových lídrov, aby si „vybrali život miesto smrti“ tým, že ukončia používanie fosílnych palív, ktoré prispievajú ku klimatickej zmene.

Sedemdesiatštyriročný Gore, ktorý medzi prvými upozorňoval na klimatickú zmenu, povedal lídrom na 27. konferencii Organizácie Spojených národov (OSN) o zmene klímy (COP27) v Egypte, že by sa mali odvrátiť od deštruktívneho správania a trval na tom, že „máme iné možnosti“ vo forme obnoviteľnej energie.

Musíme sa riadiť prvým pravidlom dier - keď v nejakej ste, prestaňte kopať,“ skonštatoval.

Gore tiež vyzval na uvoľnenie rozsiahlych prostriedkov zo súkromných zdrojov na financovanie prechodu na čistú energiu, pričom poznamenal, že by to prinieslo potrebné bilióny, nie miliardy.

Viac k témam: Čistá energia, Zmena klímy
Zdroj: Webnoviny.sk - Svetoví lídri by si mali vybrať život a nie smrť, vyzýva Al Gore k ukončeniu používania fosílnych palív © SITA Všetky práva vyhradené.
Copyright © SITA Slovenská tlačová agentúra a.s. Všetky práva vyhradené. SITA Slovenská tlačová agentúra a. s. si vyhradzuje právo udeľovať súhlas na rozmnožovanie, šírenie a na verejný prenos tohto článku a jeho častí.