Nedeľa, 10. december 2023
Mimoriadne správy

Švajčiarsko poskytne Kyjevu 100 miliónov dolárov na zmiernenie vplyvu nadchádzajúcej zimy

 Webnoviny   3. november 2022  100  
Švajčiarsko poskytne Kyjevu 100 miliónov dolárov na zmiernenie vplyvu nadchádzajúcej zimy

3.11.2022 (Webnoviny.sk) - Švajčiarska vláda v stredu súhlasila s tým, že Ukrajine poskytne pomoc vo výške 100 miliónov dolárov. Vo vyhlásení uviedla, že „prijala akčný plán na zmiernenie vplyvu nadchádzajúcej zimy na obyvateľov Ukrajiny“. Referuje o tom spravodajský web CNN.

Viac o téme: Vojna na Ukrajine


Podľa švajčiarskej vlády uvedené prostriedky pomôžu najmä pri zabezpečovaní pitnej vody a obnove poškodenej energetickej infraštruktúry Ukrajiny.

Závislí od pomoci


Švajčiarsko vo vyhlásení poznamenalo, že približne 18 miliónov ľudí na Ukrajine, zhruba 40 % populácie, je už závislých od pomoci, odkedy Rusko vo februári rozpútalo vojnu.

S nástupom zimy hrozí, že sa toto číslo zvýši na 24 miliónov, keďže približne tretina ukrajinskej energetickej infraštruktúry bola poškodená.“

Diskusia o pomoci pre Ukrajinu


Švajčiarsky prezident Ignazio Cassis a jeho ukrajinský náprotivok Volodymyr Zelenskyj počas októbrového stretnutia v Kyjeve diskutovali o tom, ako v čase, keď sa blíži zima, čo najlepšie poskytnúť pomoc tým, ktorých zasiahla vojna. Švajčiarsko taktiež vyzvalo medzinárodné spoločenstvo, aby zintenzívnilo dodatočnú pomoc Ukrajine.

Zobraziť fotogalériu k článku:
Vojna na Ukrajine (fotografie)

Viac k témam: energetická pomoc, Finančná pomoc, rusko-ukrajinský konflikt
Zdroj: Webnoviny.sk - Švajčiarsko poskytne Kyjevu 100 miliónov dolárov na zmiernenie vplyvu nadchádzajúcej zimy © SITA Všetky práva vyhradené.
Copyright © SITA Slovenská tlačová agentúra a.s. Všetky práva vyhradené. SITA Slovenská tlačová agentúra a. s. si vyhradzuje právo udeľovať súhlas na rozmnožovanie, šírenie a na verejný prenos tohto článku a jeho častí.