Sobota, 13. jún 2026
Mimoriadne správy
- Dovolenka 2026 bude drahšia. Polovica Slovákov mení plány, najviac zdražejú letenky
- Elon Musk sa stal prvým bilionárom sveta, akcie SpaceX po debute prudko vzrástli
- Technická porucha zdržala odlet pápeža Leva XIV. z Kanárskych ostrovov
- Putin vyhlásil, že ukrajinské dronové útoky majú rozdeliť ruskú spoločnosť
- Top foto dňa (12. jún 2026): Predsedníčka EP na Slovensku, mláďa hrošíka, MS vo futbale a počasie
Sudca posunul vyhlásenie trestu pre Trumpa v prípade platieb za mlčanie, oznámi ho až koncom novembra
Webnoviny 7. september 2024 575
7.9.2024 (SITA.sk) - Bývalého amerického prezidenta Donalda Trumpa v rámci procesu v prípade platieb za mlčanie odsúdia až po novembrových voľbách. Sudca Juan Merchan v piatok oznámil, že k tomuto rozhodnutiu dospel z časti aj preto, aby zabránil akémukoľvek zdanlivému ovplyvneniu výsledku prezidentských volieb.
Ako v piatkovom liste uviedol, Trumpovi udelí trest, ak to bude nevyhnutné, 26. novembra. Reagoval tak na žiadosť Trumpových právnikov o posunutie vyhlásenia trestu. Informuje o tom portál CNN.
Falšovanie obchodných záznamov
V máji exprezidenta uznala porota na manhattanskom súde vinným v 34 bodoch obžaloby z falšovania obchodných záznamov s cieľom zakryť platbu za mlčanie pornoherečke, ktorá tvrdila, že s ním mala pomer.
Vyhlásenie trestu je však už mesiace pozastavené, keďže sa Trumpovi právnici snažia o jeho zrušenie pre júlové rozhodnutie najvyššieho súdu, ktoré pripísalo rozsiahlu imunitu bývalým hlavám štátu.
Trump ocenil oznámenie sudcu
Merchan napísal, že o Trumpovom návrhu na zrušenie rozsudku rozhodne vzhľadom na rozhodnutie najvyššieho súdu o imunite až 12. novembra, teda tiež po voľbách, ktoré sa uskutočnia 5. novembra.
Trump po Merchanovom oznámení sudcu ocenil za to, ako ho formuloval, pričom vyzdvihol, že by trest oznámil, ak by to bolo nevyhnutné. Zároveň vyhlásil, že by celý prípad mali zrušiť.
Viac k témam: bývalý americký prezident, Prezidentské voľby v USA, Prezidentské voľby v USA 2024 (Trump - Harris), Súdny proces
Zdroj: SITA.sk - Sudca posunul vyhlásenie trestu pre Trumpa v prípade platieb za mlčanie, oznámi ho až koncom novembra © SITA Všetky práva vyhradené.
Populárne články
Copyright © SITA Slovenská tlačová agentúra a.s. Všetky práva vyhradené. SITA Slovenská tlačová agentúra a. s. si vyhradzuje právo udeľovať súhlas na rozmnožovanie, šírenie a na verejný prenos tohto článku a jeho častí.
Kaufland dáva mestám zelenú: Rozhodnite, kde pribudnú nové stromy a kvety
Fond na podporu umenia rozdelil výzvy, záujem o dotácie presiahol sto miliónov eur
Koniec ilúzií o veľkých číslach: Prečo miliónové dosahy na Instagrame už áčkové značky absolútne neohúria? – VIDEO