Sobota, 22. január 2022
Zamračené  -3,1 °C
Mimoriadne správy

Súd vymeral zosadenej líderke Aun Schan Su Ťij ďalší štvorročný trest

 Webnoviny  10. január 2022  41
Súd vymeral zosadenej líderke Aun Schan Su Ťij ďalší štvorročný trest

10.1.2022 (Webnoviny.sk) - Súd v Mjanmarsku v pondelok vymeral zosadenej štátnej kancelárke Aun Schan Su Ťij ďalší štvorročný trest väzenia po tom, čo ju označil za vinnú z nelegálneho dovozu a držby vysielačiek a porušovania karanténnych opatrení počas pandémie koronavírusu. Informoval o tom súdny úradník, ktorého citovala agentúra AP.

Sedemdesiatšesťročnú držiteľku Nobelovej ceny za mier od vojenského prevratu z februára 2021 obvinili niekoľkokrát. Už 6. decembra ju uznali vinnou z podnecovania a porušovania pandemických obmedzení, za čo dostala dovedna štyri roky väzenia.

Líder armádou dosadenej vlády Min Aun Hlain jej znížil trest o polovicu. Okrem spomenutých čelí ešte obvineniam z korupcie, z porušovania zákona o štátnych tajomstvách a volebného podvodu.

Podporovatelia Su Ťij tvrdia, že obvinenia voči nej sú vykonštruované s cieľom legitimizovať kroky armády a zabrániť jej návratu do politiky.

Viac k témam: Korupcia, Nobelova cena za mier, Väzenie
Zdroj: Webnoviny.sk - Súd vymeral zosadenej líderke Aun Schan Su Ťij ďalší štvorročný trest © SITA Všetky práva vyhradené.
Copyright © SITA Slovenská tlačová agentúra a.s. Všetky práva vyhradené. SITA Slovenská tlačová agentúra a. s. si vyhradzuje právo udeľovať súhlas na rozmnožovanie, šírenie a na verejný prenos tohto článku a jeho častí.