Streda, 21. máj 2025
Prevažne slnečno  17 °C
Mimoriadne správy

Po zrútení časti útesu v Minas Gerais hlásia najmenej šesť obetí, po nezvestných pátrajú potápači a vrtuľníky

 Webnoviny  10. január 2022  340  
Po zrútení časti útesu v Minas Gerais hlásia najmenej šesť obetí, po nezvestných pátrajú potápači a vrtuľníky

10.1.2022 (Webnoviny.sk) - Zrútenie časti útesu v brazílskom štáte Minas Gerais si vyžiadalo najmenej šesť obetí. Pôvodné správy informovali o minimálne siedmich úmrtiach.

Ako však podotkol Edgard Estevo, veliteľ hasičov v tomto brazílskom štáte, počet obetí ešte môže stúpnuť, keďže nezvestných môže byť až 20 ľudí. Naďalej po nich pátrajú potápači a vrtuľníky.

Podľa úradov utrpelo zranenia najmenej 32 ľudí, aj keď väčšinu už prepustili z nemocníc. Nešťastie sa stalo v sobotu o 11:00 miestneho času na jazere Furnas, kde sa časť útesu zrútila na plavidlá vo vode. Padajúca skala zasiahla tri člny, uviedol predstaviteľ miestnych hasičov Pedro Aihara.

Skala sa od útesu uvoľnila po dňoch dažďov v Minas Gerais. V dôsledku nich boli podľa hasičov útesy viac náchylné na kolaps.

Viac k témam: Pád skaly, Úmrtia
Zdroj: Webnoviny.sk - Po zrútení časti útesu v Minas Gerais hlásia najmenej šesť obetí, po nezvestných pátrajú potápači a vrtuľníky © SITA Všetky práva vyhradené.
Copyright © SITA Slovenská tlačová agentúra a.s. Všetky práva vyhradené. SITA Slovenská tlačová agentúra a. s. si vyhradzuje právo udeľovať súhlas na rozmnožovanie, šírenie a na verejný prenos tohto článku a jeho častí.
Vážime si vaše súkromie!x

Táto webová stránka používa technológie ako napr. cookies, ktoré nám pomáhajú zlepšiť Vašu prácu s našou stránkou. Tento nástroj tiež používame s cieľom merania výsledkov alebo zosúladenia obsahu našej stránky. Keďže si vážime vaše súkromie, touto cestou by sme vás chceli požiadať o povolenie na využívanie týchto technológií.