Piatok, 10. júl 2020
Slnečno  16,1 °C
Mimoriadne správy

Súd v Moskve nariadil nové vyšetrovanie prípadu režiséra Serebrennikova

 Webnoviny  15. apríl 2019  65
Súd v Moskve nariadil nové vyšetrovanie prípadu režiséra Serebrennikova

MOSKVA 15. apríla (WebNoviny.sk) - Moskovský súd nariadil odborníkom, aby znova vyšetrili prípad známeho ruského filmového a divadelného režiséra Kirilla Serebrennikova, ktorý je obvinený zo sprenevery.

Počas pondelkového pojednávania podporil podnet režisérovej obhajoby, ktorá tvrdí, že obvinenia voči nemu sú založené na chatrných záveroch z predošlého vyšetrovania financií jeho divadla. Súd zároveň odročil ďalšie pojednávania o dva mesiace.

Pondelkové rozhodnutie súdu prišlo týždeň po tom, čo Serebrennikova prepustili z domáceho väzenia, kde bol od augusta 2017.

Režisér a niekoľko jeho spolupracovníkov čelí obvineniam zo sprenevery vládnych fondov na divadelný projekt. Serebrennikov obvinenia zamietol ako absurdné. Mnohí Rusi obvinenia voči umelcovi považujú za trest za jeho protivládne postoje.

Viac k témam: sprenevera, vyšetrovanie
Zdroj: Webnoviny.sk - Súd v Moskve nariadil nové vyšetrovanie prípadu režiséra Serebrennikova © SITA Všetky práva vyhradené.
Copyright © SITA Slovenská tlačová agentúra a.s. Všetky práva vyhradené. SITA Slovenská tlačová agentúra a. s. si vyhradzuje právo udeľovať súhlas na rozmnožovanie, šírenie a na verejný prenos tohto článku a jeho častí.