Streda, 3. jún 2020
Slnečno  19,4 °C
Mimoriadne správy

Násilnosti v Kodani vyprovokoval právnik, do vzduchu vyhodil korán

 Webnoviny  15. apríl 2019  53
Násilnosti v Kodani vyprovokoval právnik, do vzduchu vyhodil korán

KODAŇ 15. apríla (WebNoviny.sk) - Dánska polícia zadržala 23 osôb pre násilnosti, ktoré vypukli po tom, ako krajne pravicový provokatér vyhodil do vzduchu kópiu koránu vo štvrti Kodane obývanej imigrantmi.

Kodanská polícia v pondelok uviedla, že zadržaní sú podozriví z podpálenia desiatok áut a odpadkových kontajnerov, a to najmä v imigrantskej štvrti Nörrebro.

Nepokoje vypukli v nedeľu po tom, čo právnik Rasmus Paludan, odvolávajúc sa na slobodu slova, v rámci demonštrácie v Nörrebre opakovane vyhodil do vzduchu posvätnú knihu islamu.

Paludan je oponent masového prisťahovalectva a islamizácie spoločnosti organizujúci demonštrácie naprieč Dánskom, ktoré sprevádza výrazná policajná prítomnosť. Dánsky premiér Lars Lökke Rasmussen označil Paludanovu ukážku s vyhodením knihy za "nezmyselnú provokáciu".

Viac k témam: imigranti, korán, polícia
Zdroj: Webnoviny.sk - Násilnosti v Kodani vyprovokoval právnik, do vzduchu vyhodil korán © SITA Všetky práva vyhradené.
Copyright © SITA Slovenská tlačová agentúra a.s. Všetky práva vyhradené. SITA Slovenská tlačová agentúra a. s. si vyhradzuje právo udeľovať súhlas na rozmnožovanie, šírenie a na verejný prenos tohto článku a jeho častí.