Sobota, 22. jún 2024
Slnečno  21,9 °C
Mimoriadne správy

Súd rozhodol o vydaní slovenského podnikateľa do Poľska na trestné stíhanie

 Webnoviny   7. marec 2024  144  
Súd rozhodol o vydaní slovenského podnikateľa do Poľska na trestné stíhanie

7.3.2024 (SITA.sk) - Krajský súd v Bratislave rozhodol o vydaní slovenského podnikateľa Rastislava Vasilišina do Poľska na trestné stíhanie.

Európsky zatykač


Krajský súd v Katoviciach totiž na neho vydal európsky zatykač, keďže je stíhaný pre majetkovú a hospodársku trestnú činnosť.

Podnikateľ, ktorého na súd priviedla eskorta, ešte predtým vyhlásil, že s vydaním nesúhlasí. Celú vec totiž považuje za politický proces.

Spochybnil nezávislosť poľského súdnictva


Vasilišin je známy písaním o ekonomických témach vo viacerých slovenských médiách. Na súde vo štvrtok uviedol, že trestné stíhanie v Poľsku je len pokračovaním jeho súdneho sporu s Daňovým úradom vo Varšave, v ktorom predtým uspel. Zároveň spochybnil nezávislosť poľského súdnictva.

„Poľský štát nie je podľa Európskej únie právnym štátom a porušuje pravidlá spravodlivého procesu," skonštatoval.


Rastislav Vasilišin je podľa medializovaného životopisu zakladateľ a CEO spoločnosti Virtuse Exchange. Vyštudoval na PACE University v New Yorku a má 25 rokov skúseností na finančných trhoch.

V USA pracoval pre Mitsui a Joseph Stevens Investments, na Slovensku pre AcrossSlavia Capital a J&T. Založil a riadil Virtuse Group, jednu z najväčších firiem na svete v oblasti obchodovania s emisnými povolenkami.

„V súčasnosti sa zaoberá problematikou financií s dôrazom na nový trend prepájania tradičného ,starého‘ sveta financií s novou rýchlorastúcou oblasťou digitálnych aktív,“ uvádza sa v životopise.Viac k témam: Európsky zatykač, Podnikateľ, Súdy, Trestné stíhanie
Zdroj: SITA.sk - Súd rozhodol o vydaní slovenského podnikateľa do Poľska na trestné stíhanie © SITA Všetky práva vyhradené.
Copyright © SITA Slovenská tlačová agentúra a.s. Všetky práva vyhradené. SITA Slovenská tlačová agentúra a. s. si vyhradzuje právo udeľovať súhlas na rozmnožovanie, šírenie a na verejný prenos tohto článku a jeho častí.