Piatok, 31. marec 2023
Oblačno  6,5 °C
Mimoriadne správy

Súd opäť zamietol Navaľného žalobu na podmienky vo väzení, stále ho držia v trestnej cele

 Webnoviny  11. november 2022  82
Súd opäť zamietol Navaľného žalobu na podmienky vo väzení, stále ho držia v trestnej cele

11.11.2022 (Webnoviny.sk) - Súd v ruskom Kovrove zamietol žalobu opozičného lídra Alexeja Navaľného proti podmienkam vo väzení, kde ho držia. Prominentný opozičník na súde namietal proti jeho väzbe v takzvanej trestnej cele. Je to už najmenej po druhý raz, čo súd takúto sťažnosť od Navaľného zamietol.

Navaľnyj sa na súde objavil prostredníctvom videospojenia z väznice s najvyšším stupňom stráženia IK-6 v obci Melechovo. „Nikdy sa nedostanem z trestnej cely. Urobte nejaké rozhodnutia, inak tu budem žiť navždy,“ vyhlásil.


Štyridsaťšesťročného Navaľného zatkli v januári 2021 po návrate z Nemecka, kde sa liečil z otravy nervovoparalytickou látkou. Za porušenie podmienečného prepustenia vtedy dostal dvaapolročný trest odňatia slobody. V marci ho odsúdili na deväť rokov väzenia z podvod a opovrhovanie súdom. Tieto obvinenia odmietol ako politicky motivované a pokus úradov udržať ho za mrežami, čo najdlhšie sa dá.Viac k témam: Kauza Navaľnyj, Novičok, Väzenie, Zamietnutie sťažnosti
Zdroj: Webnoviny.sk - Súd opäť zamietol Navaľného žalobu na podmienky vo väzení, stále ho držia v trestnej cele © SITA Všetky práva vyhradené.
Copyright © SITA Slovenská tlačová agentúra a.s. Všetky práva vyhradené. SITA Slovenská tlačová agentúra a. s. si vyhradzuje právo udeľovať súhlas na rozmnožovanie, šírenie a na verejný prenos tohto článku a jeho častí.