Štvrtok, 28. september 2023
Slnečno  17,3 °C
Mimoriadne správy

Štyri vojenské lietadlá Il-76 v Rusku zničil útok dronov, prihlásil sa k nemu Kyjev (video)

 Webnoviny  30. august 2023  108  
Štyri vojenské lietadlá Il-76 v Rusku zničil útok dronov, prihlásil sa k nemu Kyjev (video)

30.8.2023 (SITA.sk) - Ukrajinské obranné spravodajstvo potvrdilo zničenie štyroch ruských vojenských transportných lietadiel Il-76 pri útoku dronmi v noci na stredu v meste Pskov na západe Ruska.

Viac o téme: Vojna na Ukrajine


„Štyri lietadlá boli zničené a nie je možné ich opraviť. Poškodené pravdepodobne boli ďalšie dva stroje, táto informácia sa objasňuje,“ povedal pre web Ukrajinská pravda predstaviteľ obranného spravodajstva Andrij Jusov.

Vlastný spravodajský zdroj Ukrajinskej pravdy potvrdil, že za útokom na letisko v Pskove stálo ukrajinské obranné spravodajstvo a ďalšie jednotky ukrajinskej armády.

Zdroj uviedol, že ukrajinská spravodajská služba uskutočňuje celý rad aktivít v rámci špeciálnej operácie na okupovanom polostrove Krym aj mimo neho.

Zobraziť fotogalériu k článku:
Vojna na Ukrajine – august 2023 (fotografie)

Viac k témam: Drony, Krym, rusko-ukrajinský konflikt
Zdroj: SITA.sk - Štyri vojenské lietadlá Il-76 v Rusku zničil útok dronov, prihlásil sa k nemu Kyjev (video) © SITA Všetky práva vyhradené.
Copyright © SITA Slovenská tlačová agentúra a.s. Všetky práva vyhradené. SITA Slovenská tlačová agentúra a. s. si vyhradzuje právo udeľovať súhlas na rozmnožovanie, šírenie a na verejný prenos tohto článku a jeho častí.