Štvrtok, 2. apríl 2020
Slnečno  1,7 °C
Mimoriadne správy

Stretnutie lídrov krajín juhovýchodnej Ázie a prezidenta Trumpa odložili pre koronavírus

 Webnoviny  29. február 2020  20
Stretnutie lídrov krajín juhovýchodnej Ázie a prezidenta Trumpa odložili pre koronavírus

29.2.2020 (Webnoviny.sk) - Spojené štáty odložili stretnutie lídrov krajín juhovýchodnej Ázie, ktoré sa malo uskutočniť v polovici marca v Las Vegas. Dôvodom je šírenie nového koronavírusu, informoval v piatok zástupca Trumpovej administratívy.

Americký prezident Donald Trump pozval zástupcov 10-členného Združenia národov juhovýchodnej Ázie (ASEAN) do Spojených štátov po tom, ako sa vlani nezúčastnil na ich každoročnom stretnutí, ktoré sa konalo v Thajsku.

Ako svojho zástupcu tam vtedy vyslal poradcu pre národnú bezpečnosť Roberta O'Briena.

Členmi ASEAN sú Brunej, Kambodža, Indonézia, Laos, Mjanmarsko, Malajzia, Filipíny, Singapur, Thajsko a Vietnam. Spoločne tvoria rýchlo rastúci regionálny trh s takmer 650 miliónmi ľudí.

Viac k témam: koronavírus
Zdroj: Webnoviny.sk - Stretnutie lídrov krajín juhovýchodnej Ázie a prezidenta Trumpa odložili pre koronavírus © SITA Všetky práva vyhradené.
Copyright © SITA Slovenská tlačová agentúra a.s. Všetky práva vyhradené. SITA Slovenská tlačová agentúra a. s. si vyhradzuje právo udeľovať súhlas na rozmnožovanie, šírenie a na verejný prenos tohto článku a jeho častí.