Piatok, 8. december 2023
Jasno  -5 °C
Mimoriadne správy

Streľba v regióne Náhorný Karabach si vyžiadala obete ruských vojakov, počet mŕtvych však nie je jasný

 Webnoviny  20. september 2023  117  
Streľba v regióne Náhorný Karabach si vyžiadala obete ruských vojakov, počet mŕtvych však nie je jasný

20.9.2023 (SITA.sk) - V separatistickom regióne Náhorný Karabach zomreli ruskí vojaci. Uviedlo to ruské ministerstvo obrany, ale nešpecifikovalo počet mŕtvych. Informuje spravodajský portál Sky News.

Viac o téme: Vojna na Ukrajine


Podľa vyhlásenia ministerstva sa vozidlo s vojakmi dostalo pod paľbu malých zbraní, keď sa vracali z pozorovacieho stanovišťa ruskej mierovej misie v obci Džanjatag. Ruské a azerbajdžanské úrady sa usilujú objasniť okolnosti incidentu, dodalo.

Ruskí vojaci sú v Náhornom Karabachu v rámci mierovej misie po vojne medzi azerbajdžanskými a arménskymi silami v roku 2020. Rusko vtedy sprostredkovalo prímerie.

Správa o smrti vojakov prišla v stredu. Po tom, čo miestne úrady v Náhornom Karabachu a azerbajdžanskí predstavitelia oznámili, že prostredníctvom ruských mierových síl dosiahli dohodu o prímerí po dni bojov v regióne.

Zobraziť fotogalériu k článku:
Vojna na Ukrajine v septembri 2023 (fotografie)

Viac k témam: Náhorný Karabach, ruské ministerstvo obrany, Ruskí vojaci, rusko-ukrajinský konflikt
Zdroj: SITA.sk - Streľba v regióne Náhorný Karabach si vyžiadala obete ruských vojakov, počet mŕtvych však nie je jasný © SITA Všetky práva vyhradené.
Copyright © SITA Slovenská tlačová agentúra a.s. Všetky práva vyhradené. SITA Slovenská tlačová agentúra a. s. si vyhradzuje právo udeľovať súhlas na rozmnožovanie, šírenie a na verejný prenos tohto článku a jeho častí.