Piatok, 27. november 2020
Oblačno  -0,8 °C
Mimoriadne správy

Stovky ľudí vo Vladikavkaze protestovali proti prísnym koronavírusovým opatreniam

 Webnoviny  20. apríl 2020  106
Stovky ľudí vo Vladikavkaze protestovali proti prísnym koronavírusovým opatreniam

20.4.2020 (Webnoviny.sk) - Niekoľko stoviek ľudí protestovalo na juhu Ruska proti prísnym opatreniam zameraným na boj s novým koronavírusom.

Demonštranti sa zhromaždili pred sídlom regionálnej vlády vo Vladikavkaze, hlavnom meste republiky Severné Osetsko, a vypískali miestneho predstaviteľa, keď sa davu prihovoril a snažil sa ľuďom vysvetliť, že karanténne opatrenia sú nevyhnutné na zastavenie šírenia nákazy. Niekoľkých organizátorov protestu zadržala polícia.

Viac o téme: Koronavírus 


V Rusku dosiaľ zaznamenali 47 121 prípadov ochorenia COVID-19 vrátane 405 úmrtí.

Ruský prezident Vladimir Putin nariadil v rámci boja proti koronavírusu čiastočné vypnutie hospodárstva, ktoré by malo trvať do 30. apríla. Úrady vo všetkých subjektoch Ruskej federácie zase prijali prísne karanténne opatrenia.

Viac k témam: Koronavírus, protest
Zdroj: Webnoviny.sk - Stovky ľudí vo Vladikavkaze protestovali proti prísnym koronavírusovým opatreniam © SITA Všetky práva vyhradené.
Copyright © SITA Slovenská tlačová agentúra a.s. Všetky práva vyhradené. SITA Slovenská tlačová agentúra a. s. si vyhradzuje právo udeľovať súhlas na rozmnožovanie, šírenie a na verejný prenos tohto článku a jeho častí.