Piatok, 27. november 2020
Oblačno  -0,6 °C
Mimoriadne správy

Lukašenko odmieta „koronapsychózu“ a nariadil pokračovanie vyučovania v Bielorusku

 Webnoviny  20. apríl 2020  84
Lukašenko odmieta „koronapsychózu“ a nariadil pokračovanie vyučovania v Bielorusku

20.4.2020 (Webnoviny.sk) - Bielorusko po predĺžených jarných prázdninách opätovne otvorilo školy. Úrady však dovolili rodičom, aby svoje deti nechali doma. Stalo sa tak napriek tomu, že Bielorusko odmieta akékoľvek reštrikcie či obmedzenia týkajúce sa pandémie koronavírusu.

Štvrťstoročie železnej ruky


Prezident Alexander Lukašenko, ktorý vládne v bývalej sovietskej republike železnou rukou už viac než štvrťstoročie, nariadil v pondelok pokračovanie vyučovania po dvoch dodatočných týždňoch normálne týždňových jarných prázdnin.

Viac o téme: Koronavírus 


Vláda dôvod pre toto predĺženie neuviedla, hoci je všeobecne známy.

Lukašenko vytrvalo odmieta obavy týkajúce sa nového vírusu a obmedzujúce opatrenia zavedené inde v Európe označil za "koronapsychózu".

Bežný režim v krajine


Továrne, obchody a reštaurácie fungujú v krajine v bežnom režime a diváci zapĺňajú tribúny na športových podujatiach.

Státisíce pravoslávnych veriacich zaplavili v nedeľu aj kostoly, aby oslávili Veľkú noc. Dialo sa tak v ostrom kontraste k inými pravoslávnym štátom, ktoré zakázali verejné zhromaždenia. Na bohoslužbách sa zúčastnil aj samotný Lukašenko so svojím 15-ročným synom.

Počet prípadov koronavírusu v Bielorusku je vyšší ako na susednej Ukrajine, ktorá má štyrikrát toľko obyvateľov. Bielorusko registruje doteraz viac než 6 200 prípadov ochorenia a 51 úmrtí.

Viac k témam: Koronavírus
Zdroj: Webnoviny.sk - Lukašenko odmieta „koronapsychózu“ a nariadil pokračovanie vyučovania v Bielorusku © SITA Všetky práva vyhradené.
Copyright © SITA Slovenská tlačová agentúra a.s. Všetky práva vyhradené. SITA Slovenská tlačová agentúra a. s. si vyhradzuje právo udeľovať súhlas na rozmnožovanie, šírenie a na verejný prenos tohto článku a jeho častí.