Pondelok, 24. január 2022
Jasno  -4,1 °C
Mimoriadne správy

Stovky ľudí protestujú pred väzením, kde zadržiavajú gruzínskeho exprezidenta Saakašviliho (video)

 Webnoviny   4. október 2021  89
Stovky ľudí protestujú pred väzením, kde zadržiavajú gruzínskeho exprezidenta Saakašviliho (video)

4.10.2021 (Webnoviny.sk) - Stovky demonštrantov sa v pondelok zhromaždili pred väzením, kde zadržiavajú bývalého gruzínskeho prezidenta Michaila Saakašviliho. Toho zatkli minulý týždeň v piatok, keď sa po niekoľkých rokoch vrátil do Gruzínska, aby povzbudil opozíciu pred víkendovými komunálnymi voľbami v krajine.

Zjednotené národné hnutie, ktoré založil, je najväčšia opozičná sila v Gruzínsku.

Kým je Michal Saakašvili vo väzení, každý z nás je väzeň,“ povedal predseda Zjednoteného národného hnutia Nika Melia na proteste v meste Rustavi, zhruba 25 kilometrov od gruzínskej metropoly Tbilisi.

Saakašvili od roku 2014 žije v exile na Ukrajine. V Gruzínsku čelí až šesťročnému väzeniu, keďže ho tam v neprítomnosti odsúdili za zneužívanie moci.Viac k témam: Protest
Zdroj: Webnoviny.sk - Stovky ľudí protestujú pred väzením, kde zadržiavajú gruzínskeho exprezidenta Saakašviliho (video) © SITA Všetky práva vyhradené.
Copyright © SITA Slovenská tlačová agentúra a.s. Všetky práva vyhradené. SITA Slovenská tlačová agentúra a. s. si vyhradzuje právo udeľovať súhlas na rozmnožovanie, šírenie a na verejný prenos tohto článku a jeho častí.