Pondelok, 8. august 2022
Zamračené  14,2 °C
Mimoriadne správy

Stoltenberg vlieva nádej do Ukrajincov, podľa šéfa NATO môžu zvíťaziť vo vojne s Ruskom

 Webnoviny  15. máj 2022  93
Stoltenberg vlieva nádej do Ukrajincov, podľa šéfa NATO môžu zvíťaziť vo vojne s Ruskom

15.5.2022 (Webnoviny.sk) - Podľa generálneho tajomníka Severoatlantickej aliancie Jensa Stoltenberga Ukrajina môže vo vojne s Ruskom zvíťaziť. Šéf NATO to povedal v nedeľu v rozhovore s novinármi prostredníctvom videospojenia. „Ruská vojna na Ukrajine sa nevyvíja tak, ako Moskva plánovala. Nepodarilo sa im obsadiť Kyjev," povedal Stoltenberg.

Viac o téme: Rusko-ukrajinský konflikt„Sťahujú sa z okolia Charkova, ich veľká ofenzíva na Donbase sa zastavila. Rusko nedosahuje svoje strategické ciele," konštatoval. „Ukrajinci statočne bránia svoju krajinu. Aby im v tom pomohli, spojenci sa zaviazali a poskytli Ukrajine bezpečnostnú pomoc v hodnote miliárd dolárov," dodal Stoltenberg. Informuje o tom portál cnn.com.

Zobraziť fotogalériu k článku:
Vojna na Ukrajine (fotografie)

Viac k témam: rusko-ukrajinský konflikt
Zdroj: Webnoviny.sk - Stoltenberg vlieva nádej do Ukrajincov, podľa šéfa NATO môžu zvíťaziť vo vojne s Ruskom © SITA Všetky práva vyhradené.
Copyright © SITA Slovenská tlačová agentúra a.s. Všetky práva vyhradené. SITA Slovenská tlačová agentúra a. s. si vyhradzuje právo udeľovať súhlas na rozmnožovanie, šírenie a na verejný prenos tohto článku a jeho častí.