Nedeľa, 14. december 2025
Mimoriadne správy
- Polícia pátra po páchateľovi, ktorý zabil dvoch ľudí na univerzite v USA – FOTO
- Desiatky tisíc Maďarov protestovali v Budapešti, žiadali odstúpenie Orbána pre prípady zneužívania detí – FOTO
- Ukrajina obvinila Rusko z útoku dronom na tureckú nákladnú loď prevážajúcu slnečnicový olej
- Lukašenko prepustil viac ako 100 politických väzňov vrátane nositeľa Nobelovej ceny Alesa Biaľackého
- Dvaja ľudia v Saratove zahynuli pri ukrajinskom útoku dronmi, Rusi odpovedali Kinžalmi
2.10.2022 (Webnoviny.sk) - Získanie mesta Lyman ukrajinskými ozbrojenými silami podľa šéfa Severoatlantickej aliancie Jensa Stoltenberga ukazuje, že armáda krajiny dosahuje pokrok.
Viac o téme: Vojna na Ukrajine
Generálny tajomník NATO uviedol, že to demonštruje, že ukrajinská armáda je schopná vytláčať ruské sily. Informuje o tom portál news.sky.com.
Zobraziť fotogalériu k článku:
Vojna na Ukrajine (fotografie)
Stoltenberg zároveň označil jadrovú rétoriku ruského prezidenta Vladimira Putina ako „nebezpečnú" a „hazardnú". V súvislosti s prihláškou Ukrajiny za člena NATO Stoltenberg konštatoval, že rozhodnúť musia všetky členské krajiny aliancie.
Viac k témam: Generálny tajomník NATO, Lymaň, rusko-ukrajinský konflikt, Ruský prezident
Zdroj: Webnoviny.sk - Stoltenberg označil jadrovú rétoriku Putina ako nebezpečnú a hazardnú © SITA Všetky práva vyhradené.
Hodnotenie článku
Populárne články
Copyright © SITA Slovenská tlačová agentúra a.s. Všetky práva vyhradené. SITA Slovenská tlačová agentúra a. s. si vyhradzuje právo udeľovať súhlas na rozmnožovanie, šírenie a na verejný prenos tohto článku a jeho častí.
Predchádzajúci článok
Prihlášku Ukrajiny do NATO už podporilo desať členov obranného bloku
Keď sa brucho nadúva. Kniha, ktorá konečne hovorí nahlas o téme, o ktorej sa radšej mlčí
Atómové návyky: Workbook. Praktický návod, ktorý mení život po malých krokoch
Huliakovo ministerstvo zvyšuje investície do cestovného ruchu, návštevnosť dobieha rekordy