Piatok, 10. júl 2020
Jasno  17,5 °C
Mimoriadne správy

Stoltenberg odsúdil raketový útok na jednotky USA a vyzval Irán, aby upustil od ďalšieho násilia

 Webnoviny   8. január 2020  35
Stoltenberg odsúdil raketový útok na jednotky USA a vyzval Irán, aby upustil od ďalšieho násilia

8.1.2020 (Webnoviny.sk) - Generálny tajomník Severoatlantickej aliancie (NATO) odsúdil iránsky raketový útok na americké jednotky v Iraku. Jens Stoltenberg na Twitteri Irán vyzval, aby upustil od ďalšieho násilia. Predstaviteľ NATO, ktorý si želal zostať v anonymite, pre agentúru AP zas uviedol, že pri spomínanom útoku neprišiel o život žiaden vojak patriaci k NATO. Dodal, že situáciu "podrobne sledujú".

Slovinské ministerstvo zahraničných vecí informovalo, že zo severného Iraku evakuuje šesť svojich vojakov, ktorí tam pôsobia v rámci výcvikovej misie vedenej Nemeckom. Vojaci sa pritom nachádzali na základni, ktorú ostreľovali iránske rakety. Ministerstvo potvrdilo, že ich vojakom sa nič nestalo a v čase útoku boli v úkryte. Zatiaľ nie je známe, kam ich premiestnia.

Viac k témam: Zabitie Kásema Solejmáního
Zdroj: Webnoviny.sk - Stoltenberg odsúdil raketový útok na jednotky USA a vyzval Irán, aby upustil od ďalšieho násilia © SITA Všetky práva vyhradené.
Copyright © SITA Slovenská tlačová agentúra a.s. Všetky práva vyhradené. SITA Slovenská tlačová agentúra a. s. si vyhradzuje právo udeľovať súhlas na rozmnožovanie, šírenie a na verejný prenos tohto článku a jeho častí.