Streda, 8. júl 2020
Slnečno  10,6 °C
Mimoriadne správy

Dieťa sa chcelo načierno dostať do Paríža, ale cestu v podvozku lietadla neprežilo

 Webnoviny   8. január 2020  58
Dieťa sa chcelo načierno dostať do Paríža, ale cestu v podvozku lietadla neprežilo

8.1.2020 (Webnoviny.sk) - V podvozku lietadla spoločnosti Air France, ktoré priletelo z Pobrežia Slonoviny do Paríža, našli mŕtveho čierneho pasažiera. Bezvládne telo objavili po tom, čo nočný let AF 703 z Abidjanu pristál na parížskom letisku Charlesa de Gaulla. Smutnú správu v stredu potvrdili aerolínie s tým, že vyjadrujú "úprimnú sústrasť a súcit s touto ľudskou tragédiou".

Prípad je už predmetom vyšetrovania. Podľa nemenovaného predstaviteľa polície je obeťou mladá osoba z Afriky, ktorú zatiaľ neidentifikovali. Francúzske médiá informovali o tom, že telo patrilo detskému migrantovi.

Spomínaný predstaviteľ uviedol, že je ešte skoro, aby vedeli určiť jeho vek. Ako dodal, takéto prípady cestovania na čierno sú veľmi zriedkavé a je takmer nemožné ich prežiť.

Viac k témam: čierny pasažier, migranti
Zdroj: Webnoviny.sk - Dieťa sa chcelo načierno dostať do Paríža, ale cestu v podvozku lietadla neprežilo © SITA Všetky práva vyhradené.
Copyright © SITA Slovenská tlačová agentúra a.s. Všetky práva vyhradené. SITA Slovenská tlačová agentúra a. s. si vyhradzuje právo udeľovať súhlas na rozmnožovanie, šírenie a na verejný prenos tohto článku a jeho častí.