Utorok, 16. júl 2024
Prevažne slnečno  27,9 °C
Mimoriadne správy

Stoltenberg bude stáť na čele NATO už iba rok, bolo to jeho posledné predĺženie mandátu

 Webnoviny  31. august 2023  292  
Stoltenberg bude stáť na čele NATO už iba rok, bolo to jeho posledné predĺženie mandátu

31.8.2023 (SITA.sk) - Generálny tajomník Organizácie Severoatlantickej zmluvy (NATO) Jens Stoltenberg povedal, že už nebude súhlasiť s predlžovaním svojho mandátu. Uviedol to v rozhovore pre spravodajskú televíziu CNN.

V komentári k aktivitám súvisiacim s rozširovaním NATO počas ostatného roka, vrátane nadchádzajúceho vstupu Švédska, Stoltenberg potvrdil, že toto je „moje posledné predĺženie (mandát, pozn.)“.

„Je privilégiom byť generálnym tajomníkom NATO a teraz je to mimoriadne dôležité, keďže v Európe je totálna vojna. Musíme zmobilizovať vlastnú solidaritu, držať spolu,“ zdôraznil.

„Bolo mimoriadne dôležité byť generálnym tajomníkom, ktorý drží túto skvelú alianciu pohromade,“ dodal Stoltenberg, ktorého mandát potrvá do 1. októbra 2024.

Viac k témam: Generálny tajomník NATO, vstup Švédska do NATO
Zdroj: SITA.sk - Stoltenberg bude stáť na čele NATO už iba rok, bolo to jeho posledné predĺženie mandátu © SITA Všetky práva vyhradené.
Copyright © SITA Slovenská tlačová agentúra a.s. Všetky práva vyhradené. SITA Slovenská tlačová agentúra a. s. si vyhradzuje právo udeľovať súhlas na rozmnožovanie, šírenie a na verejný prenos tohto článku a jeho častí.