Utorok, 18. január 2022
Slnečno  -0,6 °C
Mimoriadne správy

Stíhanie odsúdeného Mišenku zastavili, prípad vraždy bol založený na nedôveryhodnom svedectve

 Webnoviny   2. november 2021  61
Stíhanie odsúdeného Mišenku zastavili, prípad vraždy bol založený na nedôveryhodnom svedectve

2.11.2021 (Webnoviny.sk) - Rakúske orgány zastavili trestné stíhanie odsúdeného Viliama Mišenku v kauze vraždy podnikateľa Františka Marka. Informuje o tom portál televízie Joj noviny.sk. Zároveň pripomína, že Mišenka je aktuálne vo výkone 20-ročného trestu v rakúskej väznici.

„Stručne povedané, prípad Františka Marka bol založený na nedôveryhodnom svedectve Jána Krajčíka, ktorý už v minulosti podal falošné svedectvá," vysvetlil pre portál prokurátor Christian Niegl. Vražda podnikateľa spred štvrťstoročia bola podľa portálu postavená práve na jedinom svedkovi Jánovi Krajčíkovi. Ten si v súčasnosti odpykáva doživotný trest.

Mišenka bol právoplatne odsúdený v kauze výbuchu v topoľčianskej firme Euromont. Portál pripomína, že následne ho zadržali v Rakúsku, pričom na Slovensko ho tamojšie orgány nevydali.

Viac k témam: Súdy, Vražda
Zdroj: Webnoviny.sk - Stíhanie odsúdeného Mišenku zastavili, prípad vraždy bol založený na nedôveryhodnom svedectve © SITA Všetky práva vyhradené.
Copyright © SITA Slovenská tlačová agentúra a.s. Všetky práva vyhradené. SITA Slovenská tlačová agentúra a. s. si vyhradzuje právo udeľovať súhlas na rozmnožovanie, šírenie a na verejný prenos tohto článku a jeho častí.