Pondelok, 24. január 2022
Jasno  -3,7 °C
Mimoriadne správy

Slovensko zaradilo medzi vysokorizikové krajiny už aj Nemecko, bez očkovania vás čaká povinná karanténa

 Webnoviny   2. november 2021  95
Slovensko zaradilo medzi vysokorizikové krajiny už aj Nemecko, bez očkovania vás čaká povinná karanténa

2.11.2021 (Webnoviny.sk) - Nemecko zaradilo Slovensko z pohľadu možnosti nákazy koronavírusom medzi vysokorizikové krajiny s vysokou incidenciou. Nariadenie nemeckej vlády je v platnosti od nedele 31. októbra. Ministerstvo zahraničných vecí a európskych záležitostí SR (MZVEZ SR) o tom informuje na svojej webovej stránke.

Všetci cestujúci do Nemecka, ktorí nie sú zaočkovaní alebo neprekonali ochorenie COVID-19 a pochádzajú z vysokorizikových krajín s vysokou incidenciou sú povinní nastúpiť do desaťdňovej karantény, ktorú je možné negatívnym výsledkom PCR alebo antigénového testu ukončiť najskôr v jej piaty deň.

Viac o téme: Koronavírus


Cestujúci sú zároveň povinní prihlásiť sa pred cestou do Nemecka prostredníctvom digitálneho formulára a pri vstupe do krajiny sa o tom musia preukázať potvrdením v pdf formáte.

Viac k témam: Bezpečnostné opatrenia, Cestovanie, Koronavírus
Zdroj: Webnoviny.sk - Slovensko zaradilo medzi vysokorizikové krajiny už aj Nemecko, bez očkovania vás čaká povinná karanténa © SITA Všetky práva vyhradené.
Copyright © SITA Slovenská tlačová agentúra a.s. Všetky práva vyhradené. SITA Slovenská tlačová agentúra a. s. si vyhradzuje právo udeľovať súhlas na rozmnožovanie, šírenie a na verejný prenos tohto článku a jeho častí.