Štvrtok, 28. október 2021
Jasno  3,9 °C
Mimoriadne správy

Stiahnutie amerických vojakov z Afganistanu bolo podľa Lavrova unáhlené, destabilizuje to celý región

 Webnoviny  16. júl 2021  88
Stiahnutie amerických vojakov z Afganistanu bolo podľa Lavrova unáhlené, destabilizuje to celý región

16.7.2021 (Webnoviny.sk) - Unáhlené stiahnutie amerických ozbrojených síl z Afganistanu destabilizuje región a zvyšuje hrozby terorizmu. Vyhlásil to v piatok ruský minister zahraničných Sergej Lavrov.

Kríza v Afganistane eskaluje a reálne hrozí, že destabilizácia zasiahne aj susedné krajiny, povedal na bezpečnostnej konferencii v Taškente.

V čase, keď jednotky USA a NATO po takmer 20 rokoch pôsobenia v Afganistane končia misiu v tejto krajine, získalo hnutie Taliban v ostatných týždňoch kontrolu nad mnohými regiónmi a kľúčovými priechodmi na hraniciach s Iránom, Pakistanom, Uzbekistanom a Tadžikistanom.

Taliban napreduje od polovice apríla, keď americký prezident Joe Biden oznámil, že americkí vojaci sa do septembra stiahnu z krajiny.

Viac k témam: americkí vojaci, Taliban, terorizmus, vojaci v Afganistane
Zdroj: Webnoviny.sk - Stiahnutie amerických vojakov z Afganistanu bolo podľa Lavrova unáhlené, destabilizuje to celý región © SITA Všetky práva vyhradené.
Copyright © SITA Slovenská tlačová agentúra a.s. Všetky práva vyhradené. SITA Slovenská tlačová agentúra a. s. si vyhradzuje právo udeľovať súhlas na rozmnožovanie, šírenie a na verejný prenos tohto článku a jeho častí.