Nedeľa, 25. september 2022
Oblačno  12,9 °C
Mimoriadne správy

Stanicu v Kramatorsku zasiahol raketový útok, zomreli desiatky ľudí (video)

 Webnoviny   8. apríl 2022  69
Stanicu v Kramatorsku zasiahol raketový útok, zomreli desiatky ľudí (video)

8.4.2022 (Webnoviny.sk) - Viac ako 30 ľudí zomrelo a viac ako 100 ďalších utrpelo zranenia, keď železničnú stanicu v ukrajinskom meste Kramatorsk v piatok zasiahol ruský raketový útok. Uviedla to ukrajinská štátna železničná spoločnosť.

Viac o téme: Rusko-ukrajinský konfliktKramatorsk je jednou najvýchodnejších ešte stále fungujúcich železničných staníc na Ukrajine. Guvernér Doneckej oblasti konštatoval, že na stanici boli v čase útoku tisíce ľudí, ktorí sa snažili dostať do vlakov odchádzajúcich z oblasti. Informuje o tom portál bbc.com.

Zobraziť fotogalériu k článku:
Vojna na Ukrajine (fotografie)

Podľa šéfa ukrajinských železníc stanicu v meste Kramatorsk zasiahli dve rakety. Všeobecne je známe, že toto mesto leží na jednej z hlavných evakuačných trás z východnej Ukrajiny. Informácie o odchode vlakov z mesta miestne úrady zverejnili.Viac k témam: Kramatorsk, rusko-ukrajinský konflikt
Zdroj: Webnoviny.sk - Stanicu v Kramatorsku zasiahol raketový útok, zomreli desiatky ľudí (video) © SITA Všetky práva vyhradené.
Copyright © SITA Slovenská tlačová agentúra a.s. Všetky práva vyhradené. SITA Slovenská tlačová agentúra a. s. si vyhradzuje právo udeľovať súhlas na rozmnožovanie, šírenie a na verejný prenos tohto článku a jeho častí.