Nedeľa, 1. október 2023
Malá oblačnosť  14,8 °C
Mimoriadne správy

Spojené štáty uvalili sankcie na osoby prepojené s Ruskom, údajne chceli destabilizovať moldavskú vládu

 Webnoviny   6. jún 2023  74  
Spojené štáty uvalili sankcie na osoby prepojené s Ruskom, údajne chceli destabilizovať moldavskú vládu

6.6.2023 (SITA.sk) - Spojené štáty uvalili sankcie na osoby prepojené s ruskou spravodajskou službou, ktoré sa údajne snažili pomôcť Kremľu destabilizovať demokraticky zvolenú moldavskú vládu prostredníctvom protestov v moldavskom hlavnom meste začiatkom tohto roka.

Viac o téme: Vojna na UkrajineÚrad pre kontrolu zahraničných aktív ministerstva financií určil sedem členov skupiny napojenej na sankcionovaného moldavského oligarchu Ilana Șora a vodcu moldavskej proruskej strany Șor, ktorý je v súčasnosti v exile v Izraeli.

Strana Șor podporuje skupinu s názvom Hnutie pre ľudí, ktorá začiatkom tohto roka zorganizovala protivládny protest v hlavnom meste Moldavska. Demonštranti požadovali, aby prozápadná vláda krajiny plne dotovala účty občanov za zimnú energiu a aby „nezaťahovala krajinu do vojny“.


Moldavská polícia v marci uviedla, že zmarila sprisahanie skupín podporovaných Ruskom, ktoré boli vycvičené na vyvolávanie masových nepokojov počas protestov. USA už predtým odhalili ruské pokusy o rozvrátenie moldavskej vlády.Viac k témam: Destabilizácia, rusko-ukrajinský konflikt, Sankcie proti Rusku
Zdroj: SITA.sk - Spojené štáty uvalili sankcie na osoby prepojené s Ruskom, údajne chceli destabilizovať moldavskú vládu © SITA Všetky práva vyhradené.
Copyright © SITA Slovenská tlačová agentúra a.s. Všetky práva vyhradené. SITA Slovenská tlačová agentúra a. s. si vyhradzuje právo udeľovať súhlas na rozmnožovanie, šírenie a na verejný prenos tohto článku a jeho častí.