Štvrtok, 18. júl 2024
Väčšinou jasno  22,4 °C
Mimoriadne správy

Spojené štáty opravili účtovnú chybu, Ukrajine pošlú ďalšiu pomoc v hodnote 200 miliónov dolárov

 Webnoviny   8. august 2023  187  
Spojené štáty opravili účtovnú chybu, Ukrajine pošlú ďalšiu pomoc v hodnote 200 miliónov dolárov

8.8.2023 (SITA.sk) - Spojené štáty sa chystajú oznámiť ďalšiu pomoc Ukrajine v hodnote 200 miliónov dolárov. Ako referuje web news.sky.com, Washington tak učiní po tom, ako americké úrady opravili účtovnú chybu spôsobenú nadhodnotením amerických zbraní zaslaných na Ukrajinu.

Viac o téme: Vojna na Ukrajine


Pentagon oznámil, že v máji omylom ocenil v účtovných záznamoch poskytnuté americké zbrane na vyššiu hodnotu, a tak Washington teraz bude môcť podporiť Ukrajinu ďalším balíkom v spomenutej hodnote.

Očakáva sa, že súčasťou balíka budú zariadenia na odstraňovanie mín, protitankové zbrane, delá, munícia, rakety pre protivzdušnú obranu, protitankové strely a riadené strely.

Ukrajina požaduje rýchle dodanie ďalších západných zbraní, aby mohla pokračovať v boji proti Rusku, a dosahovať pokrok v protiofenzíve. Tá bola mnohými kritizovaná za to, že neprináša výsledky dostatočne rýchlo. Viacerí svetoví lídri i ukrajinskí predstavitelia však vyzvali na trpezlivosť, keďže ruskí okupanti mali dostatok času postaviť viacúrovňovú obranu.

Zobraziť fotogalériu k článku:
Vojna na Ukrajine (fotografie)

Viac k témam: Finančná pomoc, pomoc Ukrajine, rusko-ukrajinský konflikt, Zahraničie, Zbrane
Zdroj: SITA.sk - Spojené štáty opravili účtovnú chybu, Ukrajine pošlú ďalšiu pomoc v hodnote 200 miliónov dolárov © SITA Všetky práva vyhradené.
Copyright © SITA Slovenská tlačová agentúra a.s. Všetky práva vyhradené. SITA Slovenská tlačová agentúra a. s. si vyhradzuje právo udeľovať súhlas na rozmnožovanie, šírenie a na verejný prenos tohto článku a jeho častí.