Streda, 6. december 2023
Mierne sneženie  -3,5 °C
Mimoriadne správy

Špeciálne jednotky Ukrajiny zničili ruskú kolónu v Záporoží, postarali sa o to „Zúrivá panda“ a „Svätí“

 Webnoviny   3. október 2023  72  
Špeciálne jednotky Ukrajiny zničili ruskú kolónu v Záporoží, postarali sa o to „Zúrivá panda“ a „Svätí“

3.10.2023 (SITA.sk) - Ukrajinské špeciálne jednotky zničili kolónu ruských bojových vozidiel v Záporožskej oblasti. Referuje web news.sky.com s odvolaním sa na generálny štáb ukrajinských ozbrojených síl.

Viac o téme: Vojna na Ukrajine


Ukrajinci pri leteckom prieskume spozorovali päť vozidiel pechoty a dve nákladné vozidlá v lesnom páse. Neskôr na tieto ciele spustili delostreleckú paľbu. Prieskumníci z jednotiek s názvami „Zúrivá panda“ a "Svätí" sledovali kolónu v okrese Tokmak približne dva týždne.

V okolí obcí Robotyne, Verbove a Tokmak na južnom fronte trvajú ťažké boje, keďže Ukrajina sa snaží preraziť ruské obranné línie a tlačiť sa na juh k pobrežiu Azovského mora.

Zobraziť fotogalériu k článku:
Vojna na Ukrajine v októbri 2023 (fotografie)

Viac k témam: rusko-ukrajinský konflikt, Ukrajinská protiofenzíva, Záporožie
Zdroj: SITA.sk - Špeciálne jednotky Ukrajiny zničili ruskú kolónu v Záporoží, postarali sa o to „Zúrivá panda“ a „Svätí“ © SITA Všetky práva vyhradené.
Copyright © SITA Slovenská tlačová agentúra a.s. Všetky práva vyhradené. SITA Slovenská tlačová agentúra a. s. si vyhradzuje právo udeľovať súhlas na rozmnožovanie, šírenie a na verejný prenos tohto článku a jeho častí.