Sobota, 16. október 2021
Slnečno  8,5 °C
Mimoriadne správy

Španielsky premiér Sánchez sa osobne angažuje v prípade brutálneho napadnutia mladíka

 Webnoviny   7. september 2021  60
Španielsky premiér Sánchez sa osobne angažuje v prípade brutálneho napadnutia mladíka

7.9.2021 (Webnoviny.sk) - Španielsky premiér Pedro Sánchez zvolal mimoriadne zasadnutie výboru dohliadajúceho na snahy bojovať proti nenávistným prejavom.

Učinil tak po tom, ako páchatelia s kapucňami na hlavách zaútočili v Madride na 20-ročného muža a nožom mu na zadok vyryli hanlivý výraz.

Na telo vyryli urážlivý výraz


Ako po utorňajšom rokovaní vlády uviedla jej hovorkyňa Isabel Rodríguezová, Sánchez chce na vyšetrenie tejto záležitosti osobne dohliadnuť.

Útok sa stal minulú nedeľu popoludní. Útočníci najskôr na muža vykrikovali rôzne protihomosexuálne nadávky, no vzápätí ho fyzicky napadli a vyryli mu na zadnú časť tela urážlivý výraz.

Počet útokov pribúda


Aktivisti uvádzajú, že v Španielsku pribúda počet útokov na LGBT ľudí, a oznámili preto plány na usporiadanie pouličných protestov v najbližších dňoch. Oficiálne štatistiky podľa nich evidujú iba zlomok všetkých incidentov, pretože mnohé nie sú nahlásené.

Minulý rok v júli v Španielsku pri útoku ubili na smrť 24-ročného muža iba preto, že bol homosexuál. Prípad vtedy vyvolal rozsiahle odsúdenie zo strany španielskej spoločnosti.

Viac k témam: homosexuáli, LGBT, útok
Zdroj: Webnoviny.sk - Španielsky premiér Sánchez sa osobne angažuje v prípade brutálneho napadnutia mladíka © SITA Všetky práva vyhradené.
Copyright © SITA Slovenská tlačová agentúra a.s. Všetky práva vyhradené. SITA Slovenská tlačová agentúra a. s. si vyhradzuje právo udeľovať súhlas na rozmnožovanie, šírenie a na verejný prenos tohto článku a jeho častí.