Pondelok, 25. január 2021
Oblačno  -1,3 °C
Mimoriadne správy

Španielsko si štátnou ceremóniou uctilo zdravotníkov a obete koronavírusu (video)

 Webnoviny  16. júl 2020  122
Španielsko si štátnou ceremóniou uctilo zdravotníkov a obete koronavírusu (video)

16.7.2020 (Webnoviny.sk) - Španielsko si vo štvrtok štátnou ceremóniu v Madride uctilo obete nového koronavírusu a tiež zdravotníkov, ktorí počas najhoršej fázy pandémie riskovali vlastné životy. Na ceremónii, ktorá sa konala v kráľovskom paláci v Madride, sa zúčastnili príbuzní približne stovky obetí, zástupcovia zdravotníckeho personálu, polície, členovia vlády, predstavitelia Európskej únie i Svetovej zdravotníckej organizácie.

Nechýbal ani kráľ Filip VI. a kráľovná Letizia.

Viac o téme: Koronavírus


Hostia mali na tvárach rúška a boli usadení v bezpečných rozostupoch od seba. Ceremóniu vysielala naživo štátna televízia. Kráľ pochválil prístup občanov k pandémii a vyzval na zodpovedné správanie sa v pokračujúcom boji s novým vírusom. Prítomní boli aj zástupcovia všetkých politických strán s výnimkou krajne pravicovej strany Vox, ktorej líder udalosť označil za "propagandu”.

Španielsko oficiálne registruje 28 413 potvrdených obetí ochorenia COVID-19, hoci podľa odhadov sú skutočné čísla oveľa vyššie. Krajina aktuálne bojuje s desiatkami nových miest výskytu nákazy, ktoré vznikli po uvoľnení prísnych opatrení v júni.Viac k témam: COVID-19, Koronavírus
Zdroj: Webnoviny.sk - Španielsko si štátnou ceremóniou uctilo zdravotníkov a obete koronavírusu (video) © SITA Všetky práva vyhradené.
Copyright © SITA Slovenská tlačová agentúra a.s. Všetky práva vyhradené. SITA Slovenská tlačová agentúra a. s. si vyhradzuje právo udeľovať súhlas na rozmnožovanie, šírenie a na verejný prenos tohto článku a jeho častí.