Utorok, 25. jún 2024
Slnečno  23 °C
Mimoriadne správy

Španielsko poskytlo Ukrajine ďalšiu pomoc, armáde dodali rakety pre systémy protivzdušnej obrany Patriot

 Webnoviny   6. máj 2024  98  
Španielsko poskytlo Ukrajine ďalšiu pomoc, armáde dodali rakety pre systémy protivzdušnej obrany Patriot

6.5.2024 (SITA.sk) - Ukrajina dostala rakety pre systémy protivzdušnej obrany Patriot, ktoré jej dodalo Španielsko a ďalší spojenci.

Viac o téme: Vojna na Ukrajine


Povedala to španielska ministerka obrany Margarita Roblesová počas návštevy vojenských zariadení v Zaragoze, kde sa liečia ukrajinskí vojaci a prebieha tam aj výcvik príslušníkov ukrajinskej armády. Informuje o tom web Ukrajinská pravda, ktorý cituje denník El Mundo.

„Dodávka rakiet pre systémy Patriot dorazila na Ukrajinu. Dorazila tam minulý týždeň," povedal Roblesová. Dodala, že tieto rakety pomôžu Ukrajine brániť sa pred neustálymi ruskými útokmi.

Zobraziť fotogalériu k článku:
Vojna na Ukrajine v máji (fotografie)

Viac k témam: Patriot, pomoc Ukrajine, Protiraketový systém Patriot, Protivzdušná obrana, rusko-ukrajinský konflikt, španielska pomoc
Zdroj: SITA.sk - Španielsko poskytlo Ukrajine ďalšiu pomoc, armáde dodali rakety pre systémy protivzdušnej obrany Patriot © SITA Všetky práva vyhradené.
Copyright © SITA Slovenská tlačová agentúra a.s. Všetky práva vyhradené. SITA Slovenská tlačová agentúra a. s. si vyhradzuje právo udeľovať súhlas na rozmnožovanie, šírenie a na verejný prenos tohto článku a jeho častí.