Utorok, 18. január 2022
Slnečno  -0,6 °C
Mimoriadne správy

Španielska polícia rozbila skupinu pašerákov, prevážali drogy vrtuľníkom z Maroka

 Webnoviny   9. január 2022  36
Španielska polícia rozbila skupinu pašerákov, prevážali drogy vrtuľníkom z Maroka

9.1.2022 (Webnoviny.sk) - Španielska polícia rozbila skupinu pašerákov drog, ktorá údajne prevážala hašiš a marihuanu z Maroka cez Španielsko do Francúzska a pomáhala si vrtuľníkmi. Civilná garda vo vyhlásení uviedla, že zatkli 11 ľudí a ďalších deväť chcú zatknúť vo Francúzsku. Policajti pri operácii zhabali 2,4 tony hašiša, 112 kilogramov marihuany, tri vrtuľníky, zbrane a muníciu.

Pašeráci vozili drogy vrtuľníkom z Maroka do Španielska a následne ich ukryli v nákladných autách alebo výletných autobusoch s falošnými evidenčnými číslami, ktoré smerovali do Francúzska. Polícia sa domnieva, že príjmy z predaja drog prali prostredníctvom podvodných firiem. Civilná garda pri operácii spolupracovala s francúzskou políciou a Europolom.

Viac k témam: Drogy, hašiš, Marihuana, Španielska polícia
Zdroj: Webnoviny.sk - Španielska polícia rozbila skupinu pašerákov, prevážali drogy vrtuľníkom z Maroka © SITA Všetky práva vyhradené.
Copyright © SITA Slovenská tlačová agentúra a.s. Všetky práva vyhradené. SITA Slovenská tlačová agentúra a. s. si vyhradzuje právo udeľovať súhlas na rozmnožovanie, šírenie a na verejný prenos tohto článku a jeho častí.