Piatok, 12. júl 2024
Búrka  20,8 °C
Mimoriadne správy

Španieli poskytnú Ukrajine odpaľovacie zariadenia pre raketové systémy Hawk, ďalší balík pomoci bude obsahovať aj zimnú výbavu

 Webnoviny  12. október 2023  131  
Španieli poskytnú Ukrajine odpaľovacie zariadenia pre raketové systémy Hawk, ďalší balík pomoci bude obsahovať aj zimnú výbavu

12.10.2023 (SITA.sk) - Španielsko pošle Ukrajine šesť odpaľovacích zariadení pre raketové systémy protivzdušnej obrany Hawk, 155-milimetrovú a 105-milimetrovú delostreleckú muníciu a guľomety.

Školenie personálu


Informuje o tom spravodajský web Ukrajinská pravda, ktorý cituje správu španielskeho ministerstva obrany.

Viac o téme: Vojna na Ukrajine



Šesť nových protilietadlových raketových systémov sa pripojí k americkej batérii Hawk na Ukrajine, povedala španielska ministerka obrany Margarita Roblesová.

Zobraziť fotogalériu k článku:
Vojna na Ukrajine v októbri 2023 (fotografie)

Od novembra Španielsko začne školenia ukrajinských vojakov a technického personálu na obsluhu systémov Hawk, dodala Roblesová.

Balíčky pomoci


Ministerka poznamenala, že jej krajina už Kyjevu poslala poľné balíčky potravín pre armádu a ďalšia dodávka bude obsahovať generátory, potápačské kompresory a zimné vybavenie pre armádu.

V Tolede a ďalších španielskych mestách bude pokračovať výcvik ukrajinských vojakov a celkovo sa na ňom zúčastní až 4000 príslušníkov ukrajinských ozbrojených síl.

Viac k témam: protivzdušná obrana Hawk, rusko-ukrajinský konflikt, španielska ministerka obrany, ukrajinské ozbrojené sily, vojna na Ukrajine
Zdroj: SITA.sk - Španieli poskytnú Ukrajine odpaľovacie zariadenia pre raketové systémy Hawk, ďalší balík pomoci bude obsahovať aj zimnú výbavu © SITA Všetky práva vyhradené.
Copyright © SITA Slovenská tlačová agentúra a.s. Všetky práva vyhradené. SITA Slovenská tlačová agentúra a. s. si vyhradzuje právo udeľovať súhlas na rozmnožovanie, šírenie a na verejný prenos tohto článku a jeho častí.