Pondelok, 22. júl 2024
Jasno  18,3 °C
Mimoriadne správy

Šojgu tvrdí, že Rusi „vyčistili“ dedinu Krynky. Ukrajinci hovoria a manipulácii a falšovaní faktov

 Webnoviny  21. február 2024  148  
Šojgu tvrdí, že Rusi „vyčistili“ dedinu Krynky. Ukrajinci hovoria a manipulácii a falšovaní faktov

21.2.2024 (SITA.sk) - Operačné veliteľstvo ukrajinskej armády Juh dementovalo tvrdenia ruského ministra obrany Sergeja Šojgua, že Rusi „vyčistili“ dedinu Krynky na ľavom (východnom) brehu rieky Dnipro v Chersonskej oblasti na juhu Ukrajiny. Referuje o tom web Ukrajinská pravda.

Manipulácia a falšovanie faktov


„Ruské okupačné sily, ktoré zlyhali vo svojich útočných operáciách na ľavom brehu Chersonskej oblasti, sa uchýlili k manipulácii a falšovaniu faktov. Vojenské a politické vedenie krajiny agresora tvrdilo, že vyčistilo predmostie na ľavom brehu rieky Dnipro. Oficiálne oznamujeme, že tieto informácie nie sú pravdivé," uviedli Ukrajinci.

Dedina leží 35 kilometrov od Chersonu


Velenie oznámilo, že ukrajinská armáda na juhu krajiny naďalej drží svoje pozície a spôsobuje značné straty na ruským silám. Tie v priebehu utorka podnikli jediný pokus o útok a po značných stratách ustúpili.

Viac o téme: Vojna na Ukrajine


Šojgu v utorok tvrdil, že dedina Krynky padla do rúk Moskvy. Spomenutá dedina leží 35 kilometrov východne od mesta Cherson a v ostatných týždňoch bola jednou z hlavných oblastí bojov na juhu Ukrajiny.

Ukrajinci obsadili časti dediny Krynky v novembri minulého roka v snahe vytvoriť predmostie na východnom brehu Dnipra. Predpokladalo sa, že postup by mohol umožniť ukrajinským silám tlačiť sa ďalej do okupovaných častí Chersonskej oblasti.

Zobraziť fotogalériu k článku:
Vojna na Ukrajine vo februári 2024 (fotografie)

Viac k témam: Cherson, Chersonská oblasť, Krynky, rusko-ukrajinský konflikt, Ruský minister obrany, Zahraničie
Zdroj: SITA.sk - Šojgu tvrdí, že Rusi „vyčistili“ dedinu Krynky. Ukrajinci hovoria a manipulácii a falšovaní faktov © SITA Všetky práva vyhradené.
Copyright © SITA Slovenská tlačová agentúra a.s. Všetky práva vyhradené. SITA Slovenská tlačová agentúra a. s. si vyhradzuje právo udeľovať súhlas na rozmnožovanie, šírenie a na verejný prenos tohto článku a jeho častí.