Streda, 25. november 2020
Malá oblačnosť  -2,7 °C
Mimoriadne správy

Slovinsko zavádza zákaz nočného vychádzania, obmedzený bude aj pohyb medzi regiónmi

 Webnoviny  19. október 2020  76
Slovinsko zavádza zákaz nočného vychádzania, obmedzený bude aj pohyb medzi regiónmi

19.10.2020 (Webnoviny.sk) - Slovinsko je ďalšou európskou krajinou, ktorá rozhodla o uplatnení celoštátneho zákazu nočného vychádzania s cieľom dostať pod kontrolu šírenie koronavírusu. Zákaz vychádzania od 21:00 do 6:00 bude platiť od utorka.

Slovinské úrady v pondelok uviedli, že zhromažďovať sa bude môcť maximálne šesť ľudí a pohyb medzi jednotlivými regiónmi bude zakázaný.

Slovinská vláda v reakcii na veľký rast počtu prípadov koronavírusu formálne opäť vyhlásila epidémiu. V pondelok krajina hlásila za predošlý deň 537 nových prípadov nákazy, pričom urobili 2 637 testov. Pozitívnych testov bolo prvý raz viac ako 20 percent.

V máji Slovinsko ako prvé v Európe vyhlásilo ukončenie pandémie, keďže vtedy počet nových prípadov klesol na jeden alebo dva denne. Zákazy vychádzania v súčasnosti platia aj vo Francúzsku a Belgicku.

Viac o téme: KoronavírusViac k témam: bezpečnostné opatrenia, Koronavírus, zákaz vychádzania
Zdroj: Webnoviny.sk - Slovinsko zavádza zákaz nočného vychádzania, obmedzený bude aj pohyb medzi regiónmi © SITA Všetky práva vyhradené.
Copyright © SITA Slovenská tlačová agentúra a.s. Všetky práva vyhradené. SITA Slovenská tlačová agentúra a. s. si vyhradzuje právo udeľovať súhlas na rozmnožovanie, šírenie a na verejný prenos tohto článku a jeho častí.