Pondelok, 24. január 2022
Jasno  -3,7 °C
Mimoriadne správy

Rakúsko sprísnilo opatrenia voči koronavírusu, najviac zasiahnu verejné podujatia

 Webnoviny  19. október 2020  142
Rakúsko sprísnilo opatrenia voči koronavírusu, najviac zasiahnu verejné podujatia

19.10.2020 (Webnoviny.sk) - Rakúska vláda v pondelok sprísnila opatrenia proti šíreniu koronavírusu. Verejné podujatia na otvorených priestranstvách bude môcť s účinnosťou od piatka navštíviť maximálne 1 500 ľudí. Počet účastníkov podujatí v uzavretých priestoroch bude obmedzený na tisíc osôb.

Opatrenia zasiahnu široké oblasti života vrátane návštev opery alebo zápasov futbalovej ligy. Stále platí povinnosť nosiť rúško, podávanie jedla a nápojov bude na verejných podujatiach zakázané. Organizátori ďalej musia všetkým účastníkom dopredu zabezpečiť miesta na sedenie.

Táto povinnosť neplatí pre podujatia v interiéroch s maximálnou účasťou šesť dospelých osôb a na vonkajších priestranstvách, kde bude počet účastníkov ohraničený na dvanásť ľudí.

„Bude to platiť všade. Týka sa to reštaurácií presne tak, ako kurzov jogy,“ uviedol po zasadnutí vlády kancelár Sebastian Kurz.

Viac o téme: KoronavírusViac k témam: bezpečnostné opatrenia, Koronavírus
Zdroj: Webnoviny.sk - Rakúsko sprísnilo opatrenia voči koronavírusu, najviac zasiahnu verejné podujatia © SITA Všetky práva vyhradené.
Copyright © SITA Slovenská tlačová agentúra a.s. Všetky práva vyhradené. SITA Slovenská tlačová agentúra a. s. si vyhradzuje právo udeľovať súhlas na rozmnožovanie, šírenie a na verejný prenos tohto článku a jeho častí.