Pondelok, 11. december 2023
Slabý dážď  0 °C
Mimoriadne správy

Slovinsko zasiahli silné dažde a povodne, extrémne počasie spôsobilo smrť troch ľudí

 Webnoviny   4. august 2023  134  
Slovinsko zasiahli silné dažde a povodne, extrémne počasie spôsobilo smrť troch ľudí

4.8.2023 (SITA.sk) - Slovinsko v piatok postihli prudké dažde a povodne, pričom o život prišli najmenej traja ľudia.

Polícia pre slovinskú tlačovú agentúru STA uviedla, že od začiatku nepriaznivého počasia, čiže od štvrtka večera, zomrela jedna žena v meste Kamnik a dvaja občania Holandska v horskej oblasti neďaleko mesta Kranj.

V horách zabíjal blesk


„Úmrtie v meste Kamnik pravdepodobne spôsobila povodeň a úmrtia v horách spôsobil úder blesku," konštatovala polícia. „Okolnosti týchto úmrtí sa stále zisťujú," dodala.

Fotografie v miestnych médiách ukázali potopené autá, potrhané cesty a zaplavené celé dediny.

Tisíce domácností bez elektriny


Slovinská prezidentka Nataša Pircová Musarová vyjadrila sústrasť rodinám obetí a vyzvala občanov, aby „zostávali v kontakte a podporovali sa a pomáhali si navzájom v tomto náročnom čase, a starali sa o starších ľudí a ďalších zraniteľných jednotlivcov, ktorí potrebujú našu pomoc a podporu".

Slovinské úrady v piatok uzavreli úsek hlavnej diaľnice a snažili sa tranzitnú dopravu presmerovať do susedného Talianska a Rakúska. Približne 16-tisíc domácností zostalo bez elektriny, uviedla agentúra STA. Zlé počasie narušilo aj železničnú dopravu.Viac k témam: Extrémne počasie, Počasie, Povodne, Silný dážď
Zdroj: SITA.sk - Slovinsko zasiahli silné dažde a povodne, extrémne počasie spôsobilo smrť troch ľudí © SITA Všetky práva vyhradené.
Copyright © SITA Slovenská tlačová agentúra a.s. Všetky práva vyhradené. SITA Slovenská tlačová agentúra a. s. si vyhradzuje právo udeľovať súhlas na rozmnožovanie, šírenie a na verejný prenos tohto článku a jeho častí.