Nedeľa, 25. september 2022
Oblačno  11,2 °C
Mimoriadne správy

Slováci vnímajú mnohé aspekty vojny na Ukrajine rozpačito, vyjadrili sa aj k prezidentovi Zelenskému

 Webnoviny  15. apríl 2022  71
Slováci vnímajú mnohé aspekty vojny na Ukrajine rozpačito, vyjadrili sa aj k prezidentovi Zelenskému

15.4.2022 (Webnoviny.sk) - Prieskum agentúry Focus pre organizáciu Globsec ukázal, že Slováci vnímajú mnohé aspekty vojny na Ukrajine rozpačito. Napríklad ukrajinského prezidenta Volodomyra Zelenského vníma pozitívne 54 percent opýtaných a negatívne ho vníma 44 percent.

Viac o téme: Rusko-ukrajinský konflikt


„Rozpačitosť v odpovediach je často spôsobená túžbou ľudí na Slovensku pre spravodlivosti, ale zároveň sa majú tendenciu uchýliť k možnosti, ktorá je najmenej konfrontačná a nastolila by rýchlo mier," povedala analytička Globsecu Katarína Klingová.

Ukrajinský odpor proti ruskej invázii vedený prezidentom Zelenským je oprávnený a Rusko nemá právo požadovať ani Krym, ani iné oblasti, ani neutralitu podľa 67 percent opýtaných. Zároveň však 47 percent respondentov uviedlo, že prezident Zelenskyj by mal súhlasiť so všetkými ruskými podmienkami, a tým zabrániť krviprelievaniu.

Prieskum uskutočnili prostredníctvom telefonických rozhovorov od 18. do 23. marca 2022. Tlačovú správu poskytol PR Manager organizácie Globsec Adam Sipos.

Viac k témam: Prieskum, rusko-ukrajinský konflikt, Ukrajinský prezident
Zdroj: Webnoviny.sk - Slováci vnímajú mnohé aspekty vojny na Ukrajine rozpačito, vyjadrili sa aj k prezidentovi Zelenskému © SITA Všetky práva vyhradené.
Copyright © SITA Slovenská tlačová agentúra a.s. Všetky práva vyhradené. SITA Slovenská tlačová agentúra a. s. si vyhradzuje právo udeľovať súhlas na rozmnožovanie, šírenie a na verejný prenos tohto článku a jeho častí.