Streda, 20. január 2021
Oblačno  1,4 °C
Mimoriadne správy

Slováci v dodávke havarovali na diaľnici v Nemecku, v prívese sa našlo aj biele levíča (video)

 Webnoviny   9. september 2020  97
Slováci v dodávke havarovali na diaľnici v Nemecku, v prívese sa našlo aj biele levíča (video)

9.9.2020 (Webnoviny.sk) - Po havárii na diaľnici v juhozápadnom Nemecku sa v prívese dodávky našlo biele levíča. Ako uviedli predstavitelia zoo, ktorá zviera prijala, 7-mesačná samica je v poriadku.

Zrážka dodávky s dvomi autami


Vzácne mláďa našli v klietke v prívese potom, ako sa dodávka v utorok zrazila s ďalšími dvomi vozidlami na diaľnici A5 neďaleko Heidelbergu. Vodiča dodávky a dvoch spolujazdcov, občanov Slovenska, previezli so zraneniami do nemocnice.

Lev síce pri nehode taktiež utrpel zranenia, no po prevoze do zoo v Landau skonzumoval mleté hovädzie mäso a vypil mlieko. Pracovníci dali samičke meno Lea.

V prívese sa mal nachádzať aj tukan


Podľa zasahujúcich policajtov sa v dodávke našli dokumenty naznačujúce, že levíča prepravovali zo Slovenska do španielskej Barcelony. Polícia však zatiaľ neuviedla, či bol transport zvieraťa legálny.

Svedkovia nehody informovali, že v prívese sa okrem levieho mláďaťa nachádzal aj tukan, ktorému sa podarilo ujsť.Viac k témam: autonehoda, dopravná nehoda, levíča
Zdroj: Webnoviny.sk - Slováci v dodávke havarovali na diaľnici v Nemecku, v prívese sa našlo aj biele levíča (video) © SITA Všetky práva vyhradené.
Copyright © SITA Slovenská tlačová agentúra a.s. Všetky práva vyhradené. SITA Slovenská tlačová agentúra a. s. si vyhradzuje právo udeľovať súhlas na rozmnožovanie, šírenie a na verejný prenos tohto článku a jeho častí.