Piatok, 4. december 2020
Oblačno  2 °C
Mimoriadne správy

Slováci sa počas obmedzení dostanú do Maďarska cez ďalšie hraničné priechody

 Webnoviny   4. september 2020  88
Slováci sa počas obmedzení dostanú do Maďarska cez ďalšie hraničné priechody

4.9.2020 (Webnoviny.sk) - Od soboty 5. septembra od 5:00 budú na hraniciach SR a Maďarska otvorené aj hraničné priechody v Medveďove, Salke, Slovenských Ďarmotách, v Rároši, Šiatorskej Bukovinke, Hosťovciach a riečny hraničný priechod v Štúrove. V tlačovej správe o tom informovalo ministerstvo vnútra.

Do Maďarska sa tak momentálne dá dostať cez priechody Rusovce – Rajka (medzinárodná osobná a nákladná doprava, tranzit), Medveďov – Vámosszabadi (obojstranná osobná a nákladná doprava), Komárno – Komárom (obojstranná osobná doprava), Komárom prístav (medzinárodná osobná a nákladná doprava), Štúrovo – Esztergom (obojstranná osobná doprava), Štúrovo – Esztergom – riečny hraničný priechod (obojstranná nákladná doprava, kompa), Salka – Letkés v čase 5:00 - 20:00 (obojstranná osobná doprava), Šahy – Parassapuszta (medzinárodná osobná a nákladná doprava, tranzit), Slovenské Ďarmoty – Balassagyarmat (obojstranná osobná doprava), Rároš – Nógrádszakál/Ráróspuszta v čase 5:00 - 20:00 (obojstranná osobná doprava), Šiatorská Bukovinka – Somoskőújfalu (obojstranná osobná a nákladná doprava), Kráľ – Bánréve (obojstranná osobná a nákladná doprava), Hosťovce – Tornanádaska v čase 6:00 - 18:00 (obojstranná osobná a nákladná doprava), Milhosť – Tornyosnémeti – diaľnica (medzinárodná osobná a nákladná doprava, tranzit), Milhosť – Tornyosnémeti (medzinárodná osobná a nákladná doprava, tranzit), Slovenské Nové Mesto – Sátoraljaújhely – miestna cesta v čase 6:00 - 18:00 (obojstranná osobná doprava) a Slovenské Nové Mesto – Sátoraljaújhely (obojstranná osobná a nákladná doprava).

Pre tranzit nákladnej dopravy okrem cieľovej dopravy s cieľovou stanicou Slovenská republika a Maďarsko je možné použiť teda hraničné priechody v Rusovciach, Šahách a Milhosti,” uviedlo ministerstvo. Pokiaľ nie je pri priechodoch uvedený presný čas, je hraničný priechod otvorený 24 hodín denne.

Rezort vnútra pripomína, že od 1. septembra pristúpila maďarská vláda k úprave hraničných kontrol. „Určila, cez ktoré hraničné priechody a miesta je možné vstúpiť na územie Maďarska. Zároveň si vymedzila okruh osôb, ktorým bude vstup do ich krajiny umožnený,” uviedlo ministerstvo s tým, že od tohto dátumu platí zákaz vstupu do Maďarska cudzím štátnym príslušníkom okrem tých s oprávnením na trvalý pobyt v Maďarsku a výnimiek uvedených v nariadení maďarskej vlády. „Toto nariadenie platí do 1. októbra,” dodal rezort.

Viac k témam: COVID-19, Koronavírus, zatvorenie hraníc
Zdroj: Webnoviny.sk - Slováci sa počas obmedzení dostanú do Maďarska cez ďalšie hraničné priechody © SITA Všetky práva vyhradené.
Copyright © SITA Slovenská tlačová agentúra a.s. Všetky práva vyhradené. SITA Slovenská tlačová agentúra a. s. si vyhradzuje právo udeľovať súhlas na rozmnožovanie, šírenie a na verejný prenos tohto článku a jeho častí.