Nedeľa, 17. január 2021
Jasno  -6,4 °C
Mimoriadne správy

Bývalý taliansky premiér Berlusconi sa nakazil koronavírusom, preventívne ho hospitalizovali

 Webnoviny   4. september 2020  91
Bývalý taliansky premiér Berlusconi sa nakazil koronavírusom, preventívne ho hospitalizovali

4.9.2020 (Webnoviny.sk) - Bývalého talianskeho premiéra Silvia Berlusconiho, ktorý sa nakazil novým koronavírusom, v piatok prijali do nemocnice v Miláne. Hospitalizácia je preventívny krok a jej účelom je monitorovať jeho nákazu, uviedla jeho spolupracovníčka, senátorka Lucia Ronzulliová. Ako v piatok ráno referovala televízii RAI, Berlusconi sa má dobre.

Berlusconiho, ktorému testy potvrdili nákazu začiatkom tohto týždňa, podľa štátneho rádia hospitalizovali v nemocnici San Raffaele, kde sídli jeho osobný lekár.

Viac o téme: Koronavírus


Stalo sa tak krátko po polnoci po tom, čo mal "príznaky" ochorenia COVID-19. Osemdesiattriročný mediálny magnát vo štvrtok svojim podporovateľom povedal, že už nemá bolesti ani horúčku.

Podľa talianskych médií diagnostikovali COVID-19 aj dvom jeho deťom, ktoré sa izolujú. Berlusconi strávil časť leta vo svojej prímorskej vile na Sardínii. Mnoho nedávnych prípadov COVID-19 v Taliansku má spojenie práve so zhlukmi ľudí, ktorí dovolenkovali na ostrove, poukazuje agentúra AP.

Viac k témam: COVID-19, Koronavírus
Zdroj: Webnoviny.sk - Bývalý taliansky premiér Berlusconi sa nakazil koronavírusom, preventívne ho hospitalizovali © SITA Všetky práva vyhradené.
Copyright © SITA Slovenská tlačová agentúra a.s. Všetky práva vyhradené. SITA Slovenská tlačová agentúra a. s. si vyhradzuje právo udeľovať súhlas na rozmnožovanie, šírenie a na verejný prenos tohto článku a jeho častí.