Štvrtok, 26. november 2020
Zamračené  -2,3 °C
Mimoriadne správy

Skaza na západnom pobreží USA má už desiatky obetí, mestá sužuje dym z požiarov (video)

 Webnoviny  13. september 2020  83
Skaza na západnom pobreží USA má už desiatky obetí, mestá sužuje dym z požiarov (video)

13.9.2020 (Webnoviny.sk) - Rozsiahle lesné požiare na západnom pobreží Spojených štátov majú už vyše 30 obetí, informuje spravodajský portál BBC s odvolaním sa na miestne úrady.

Len v štáte Oregon pritom hlásia ešte desiatky nezvestných a jeden z predstaviteľov záchranných zložiek sa vyjadril, že by sa mali pripraviť na množstvo obetí.

Klimatické zmeny


Požiare v amerických štátoch Oregon, Kalifornia a Washington vyčíňajú už tri týždne, zničili tisícky domov a vyhnali desiatky tisíc ľudí.

Demokratický prezidentský kandidát Joe Biden v sobotu varoval, že "klimatické zmeny" predstavujú bezprostrednú, existenčnú hrozbu a obvinil prezidenta Donalda Trumpa, ktorý existenciu klimatických zmien odmieta, z popierania reality.

Zlá starostlivosť o lesy


Trump, ktorý by mal v pondelok pricestovať na návštevu Kalifornie, zas z lesných požiarov viní nedostatočnú starostlivosť o lesy.

Znečistenie ovzdušia spôsobené požiarmi dostalo oregonský Portland na prvú priečku miest s najhoršou kvalitou ovzdušia na svete, pred San Franciscom a Seattlom.Viac k témam: lesné požiare
Zdroj: Webnoviny.sk - Skaza na západnom pobreží USA má už desiatky obetí, mestá sužuje dym z požiarov (video) © SITA Všetky práva vyhradené.
Copyright © SITA Slovenská tlačová agentúra a.s. Všetky práva vyhradené. SITA Slovenská tlačová agentúra a. s. si vyhradzuje právo udeľovať súhlas na rozmnožovanie, šírenie a na verejný prenos tohto článku a jeho častí.