Pondelok, 30. november 2020
Malá oblačnosť  -0,1 °C
Mimoriadne správy

Rakúsko čelí druhej vlne nákazy, priznal kancelár Kurz a vyzval ľudí na dodržiavanie opatrení

 Webnoviny  13. september 2020  74
Rakúsko čelí druhej vlne nákazy, priznal kancelár Kurz a vyzval ľudí na dodržiavanie opatrení

13.9.2020 (Webnoviny.sk) - Rakúsko čelí začínajúcej druhej vlne nákazy koronavírusom, oznámil v nedeľu spolkový kancelár, zatiaľ čo v krajine, podobne ako vo zvyšku Európy, stúpa počet prípadov.

Od piatka do soboty potvrdili v Rakúsku 869 nových prípadov, pričom viac ako polovica z nich je z Viedne.

Rúška v obchodoch aj na úradoch


"To, čo prežívame, je začiatok druhej vlny," skonštatoval Sebastian Kurz a zároveň vyzval ľudí, aby dodržiavali opatrenia proti šíreniu vírusu a obmedzili sociálne kontakty.

Varoval tiež, že krajina už čoskoro prekročí hranicu tisíc nových prípadov za deň.

V piatok Kurz oznámil, že vláda od pondelka rozšíri povinnosť nosiť rúška a sprísni obmedzenia pre organizáciu podujatí.

Rúška budú, okrem supermarketov a verejnej dopravy, kde ich musia ľudia nosiť už teraz, povinné vo všetkých obchodoch a verejných budovách.

Prísne zákazy a zatváranie nechcú


Konzervatívny líder tiež upozornil, že ak bude počet prípadov ďalej rásť, môže vláda opatrenia ešte sprísniť, no pokúsi sa vyhnúť prísnym zákazom a zatváraniu prevádzok z marca.

Rakúsko dosiaľ potvrdilo celkovo takmer 33-tisíc prípadov nákazy koronavírusom a 754 súvisiacich úmrtí.

Francúzsko v sobotu potvrdilo 10-tisíc nových prípadov, čo sa blíži aprílovému vrcholu z prvej vlny. Británia zase ohlásila nové obmedzenia po tom, ako denný prírastok nových prípadov dosiahol 3 500.

Viac k témam: COVID-19, Koronavírus
Zdroj: Webnoviny.sk - Rakúsko čelí druhej vlne nákazy, priznal kancelár Kurz a vyzval ľudí na dodržiavanie opatrení © SITA Všetky práva vyhradené.
Copyright © SITA Slovenská tlačová agentúra a.s. Všetky práva vyhradené. SITA Slovenská tlačová agentúra a. s. si vyhradzuje právo udeľovať súhlas na rozmnožovanie, šírenie a na verejný prenos tohto článku a jeho častí.